Někomu stačí ke spokojenosti málo, jiný nebude spokojený, ani kdyby se na uši stavěl. Být pozitivní, usmívat se, umět se radovat z maličkostí je snad úplný základ. Být šťastný není otázkou náhody, ale životních postojů.

Protože zatímco někdo je šťastný za to, že ráno vstane a odkráčí po svých, druhého šťastným neučiní ani nové auto nebo bazén u nově postaveného domu. Pořád má málo a dojem, že pocit štěstí je vrtkavý. Co dalšího můžete pro sebe udělat, aby byl váš život spokojenější? To vám mile rádi prozradíme.

Buďte samostatná

Nedívejte se na svého partnera, jako na způsob řešení problémů. Jeden den partnera máte, druhý den ho už mít nemusíte. Může zemřít nebo vás prostě opustit. Začněte spoléhat pouze sama na sebe. Protože s odchodem partnera mohou odejít i střecha nad hlavou, lednice plná jídla včetně opory, kterou jste v něm měla. Je to velmi těžké, ale pro pocit spokojenosti nezbytné.

Samozřejmě, že je důležité mít někoho po svém boku, především pak v těžkých časech. Ale berte svého partnera jako bonus, nikoliv samozřejmost. Když se naučíte být samostatná a spoléhat na sebe, nestane se z vás koule u jeho nohy, ale životní parťák do pohody i nepohody. I váš partner uvítá, když bude vědět, že jeho pomoc, oporu přijímáte s láskou a vděkem, ale dokázala byste stejně tak dobře žít i sama.

Mějte svůj vlastní prostor

Učte se cizí jazyk, cvičte, choďte na hodiny kreslení, potápění, horolezectví – cokoliv jen chcete a baví vás. To vás udělá šťastnou. U některých činností totiž člověk úplně vypne. Což je potřeba. Nebuďte jen manželkou, matkou, uklízečkou, kuchařkou, švadlenou, účetní apod. Buďte občas i sama sebou a vymezte si chvíli jen sama pro sebe.

Nezajímejte se o životy jiných

Tím nechceme říci, abyste byla sobec a nepomáhala druhým. Ale člověk, kterého zajímají životy druhých a má tendence soudit a kritizovat není ve skutečnosti sám šťastný. Co je to za život, když má někdo čas a potřebu soudit druhé? Pokud se budete plně soustředit na svůj vlastní život, aby byl plnohodnotný, spokojený, nebudete mít čas ani potřebu soudit druhé.

Naučte se říkat NE

Buďte sama sebou. Pokud vám zavolá kamarádka a řekne, ať jdete ven a vám se zrovna nechce, protože jste unavená, nehledejte výmluvy a rovnou řekněte, že jste unavená a potřebujete odpočívat. Pokud na vás bude tlačit, naučte se říkat NE. To byl jen příklad. Ne říkejte vždy, když vám to opravdu nebude vyhovovat.

Předchozí článekBabské recepty na bolavé zuby
Další článekCo vše společně dokážou med a skořice