Jerky už je celkem rozšířená věc, a většina lidí má povědomí o tom, o co se jedná. Toto sušené maso má nespornou výhodu v tom, že už není třeba ho nějak upravovat a rovnou se do něj můžete pustit. Česká společnost Fine Gusto Nature, ovšem přišla opět s něčím převratným.  Ve spolupráci se společností Bitters vyrábí sušené maso s kofeinem a s guaranou.

O účincích kofeinu či guarany není pochyb. Jsou to látky, které stimulují naši nervovou soustavu, zvyšují vnímavost a zároveň zahání únavu. Kofein byl pro své účinky dlouho používán sportovci, nebo lidmi s vysokým fyzickým, ale i psychickým vypětím.  Guarana je kromě svých povzbuzujících účinků známá také díky tomu, že dokáže snížit chuť k jídlu. Je to tedy skvělá volba při snaze o lepší tělo. V Brazílii je podle Guarany pojmenován národní nápoj, který díky svým vlastnostem pomáhá překonat únavu při těžké práci. Je dokonce dokázáno, že při pravidelném užívání má vliv na omlazení pleti.

Balíčky se sušeným masem, o obsahu 20 gramů masa, obsahují 100mg kofeinu, či guarany. Jedno balení tedy odpovídá přibližně 2 šálkům kávy. Vzhledem k tomu je tedy sušené maso s kofeinem a guaranou, skvělou volbou pro fyzicky i psychicky vytížené lidi, jelikož se jedná o prostředek rychlého doplnění tolik kýžené energie.  Oba zakladatelé společnosti Fine Gusto, Pavel Doležal i David Novák, se vyjádřili, že jsou ze spolupráce s Bitters nadšeni a dodali, že milovníci chuti masa se rozhodně nemusí bát. Po chuťové stránce se nic nezměnilo, kofein není vůbec cítit, takže jerky má stále tak skvělou chuť jako dřív.

Pokud jste tedy dosud ještě sušené maso nevyzkoušeli, určitě to napravte a uvidíte, že rozhodně nebudete litovat.  Je k dostání v obchodech Tesco, Žabka, Point, v Multikinech Cinestar, či na e-shopu.

 

Tereza Kulíková

Předchozí článekKrásy švédské přírody
Další článekJak udělat z chodby reprezentativní prostor?