Děsí vás pohled na váhu a rozhodli jste se, že do zimy musíte ještě pár kilo shodit? Pak je nejvyšší čas upravit jídelníček. Aby bylo vaše úsilí skutečně účinné, měli byste se vyhnout drastickým úpravám jídelníčku a hladovění. Na druhou stranu můžete při hubnutí objevit něco nového – například chutné polévky, které jsou při dietě ideální! 

Pokud chcete zhubnout, měli byste zlepšit své stravovací návyky, snížit kalorický deficit a vybírat si potraviny, které vám chutnají. Z dlouhodobého hlediska vám to pomůže dosáhnout požadované postavy a udržet si své úspěchy. V případě, že jste milovníky polévek, nemusíte se jich při hubnutí vzdávat, ale zároveň je třeba jedním dechem dodat, že není polévka jako polévka. Například takovou polévku, jako je guacamole nebo frankfurter, byste si rozhodně měli odpustit. A pokud neodoláte, dejte si k obědu alespoň menší porci. 

Polévky na požadovaný počet

Klíčem k úspěchu, který by snadno schválila i zdravotná sestra Rakúsko, dietolog nebo jiný odborník, je příprava vyvážených polévek. Ty vás nejen dostatečně zasytí, ale dodají vám i potřebné množství bílkovin, vlákniny nebo dalších živin. Zapomeňte však na různé vývary, nezdravá koření nebo přerostlé kusy masa. 

Na druhou stranu, pokud si chcete dát polévku, která vás zasytí a nepotřebujete nic dalšího (například k obědu), nebojte se přidat luštěniny, těstoviny nebo brambory. Pokud nemáte čas přemýšlet, vyzkoušejte diétne polievky Mozli, které si můžete připravit během chvilky, například mezi schůzkami v práci. 

Foto: elements.envato.com

Předchozí článekLPG: skvělá možnost na vaření i pro vytápění chat
Další článekI s mazlíky se můžete těšit z čistého domova