Jak malá může být bunda, když je sbalená a chrání vás před nepřízní počasí? Takový, který se v pohodě vejde do menšího batohu nebo standardní brašny na kolo? Možná může být mnohem menší, než jste si mysleli!

Jako malý penál

Chcete si jen vyjet na pohodovou projížďku na kole, ale předpověď počasí předpovídá změnu počasí a nechcete s sebou tahat batoh kvůli záložní bundě proti dešti a větru? Přesně z těchto důvodů vyvinula společnost Patagonia univerzální bundu Houdini. Tuto ultralehkou bundu můžete sbalit do integrované náprsní kapsy a maximálně tak zmenšit její velikost. Sbalená bunda vypadá jako malý penál, takže ji můžete mít po ruce, i když s sebou nechcete tahat velký batoh. 

Odolnost proti větru, ochrana proti dešti

Bunda Houdini od společnosti Patagonia je vyrobena ze 100% nylonového ripstopu. Recyklovaný nylon, který Patagonia používá při výrobě, pochází z průmyslového odpadu a starých rybářských sítí. Spotřebuje se tak mnohem méně vody, energie a fosilních paliv než nový nylon. Kromě pozitivního ekologického aspektu výroby je nylonový ripstop odolný vůči vnějším vlivům, včetně mechanického poškození. Je opatřena vodoodpudivou úpravou DWR. Díky tomu si poradí nejen se silným větrem, ale i s tekutými srážkami.

Nebudete vědět, že je máte na sobě

Bunda má úzký střih, takže vám nebude překážet v pohybu při všestranných outdoorových aktivitách. V případě potřeby si pod něj můžete dát základní vrstvu nebo lehkou střední vrstvu. Její minimální hmotnost je skutečnou výhodou, kterou oceníte zejména při běhu, lezení, turistice a jízdě na kole. Navzdory koncepci minimalizace má bunda Houdini poměrně prostornou kapuci. Můžete ji nastavit jedním tahem. Při sportu oceníte, že vám po rychlém nastavení neblokuje periferní vidění. Když opravdu silně fouká, máte možnost stáhnout spodní část bundy. 

Váš záchranný padák

Lehké, minimalistické a odolné. Houdini se může stát vaší tajnou zbraní proti nepřízni počasí, kterou můžete vytáhnout při každé příležitosti. Může se stát trvalou součástí vaší výbavy a věrným společníkem na každé cestě.Je to přesně ten typ věci, kterou nikdy nevyndáte z batohu nebo si ji vždy nejprve obléknete k botám. Stane se vaší součástí, záchranným padákem pro jakoukoli činnost, ale naštěstí mnohem menším a lehčím. 

Doživotní záruka a bezplatná oprava 

Protože společnost Patagonia poskytuje na své výrobky doživotní záruku, lze případné problémy s používáním bundy pružně řešit, aby se snížil negativní dopad výroby na naši planetu a věci zůstaly v oběhu co nejdéle. Pokud se vám podaří bundu Patagonia roztrhnout, můžete si ji každý druhý čtvrtek nechat zdarma zašít v bratislavském eko outdoorovém obchodě Wilderoben během akce Duck Tapes.

Předchozí článekI s mazlíky se můžete těšit z čistého domova
Další článekZatočte s bolestí v krku během chvilky pomocí léčivých bylinek