Vyšperkovali jste si své bydlení, ale nejste spokojeni se stavem chodby? Ta obvykle zůstává stranou, protože jen málokdo tuší, jak ji proměnit na dostatečně reprezentativní místo. Ale nic není nemožné a často stačí dodržet několik základních pravidel. Následující tipy vám budou k užitku i v případě, že je vaše chodba příliš dlouhá, úzká či jinak nepraktická. S trochou kreativity proměníte každý kousek interiéru k nepoznání.

S nábytkem opatrně

Spousta lidí mí tendenci dostat do úzkého prostoru chodby spoustu nábytku. Výsledek „stojí za to“ – kolem hlubokých skříní, komod a dalších věcí téměř nejde projít. Jak se s tím vypořádat? Snažte se na chodbu umístit jen nezbytně nutné zařízení. A co se skříní týče, ideální jsou vyšší vestavěné.

Světlo především

Máte v chodbě okna? Pak si můžete gratulovat, protože budete při rekonstrukci řešit o problém méně. Jenomže většina lidí může o něčem takovém jen snít. Chodby jsou obvykle bez oken a nezbývá, než je rozjasnit jinak. S ohledem na stavební dispozice to mohou být světlíky či světlovody, případně střešní okna.

Někdy si však musíte vystačit se zdroji umělého světla a vhodně zvolené barevné kombinaci. Profesionálové z oboru malířství doporučují světlé tóny, které interiér opticky zvětší. Zkušený malíř pokojů z řemeslnického cechu EKOMPLEX dodává, že tmavé barvy mohou být v prostoru chodby působivé a dodat jí punc luxusu, ovšem pouze za předpokladu dobrého prosvětlení.

Detaily hrají roli

Co ještě byste měli o stylování chodby vědět? Jedním z přirozených zdrojů světla mohou být také prosklené dveře do místností. A určitě nezapomeňte na dostatečně velké zrcadlo, které plochu opticky zvětší. Případně zrcadly opatřete dvířka skříní – ušetříte prostor a dosáhnete kýženého efektu.

Jestliže skutečně bojujete o každičký centimetr čtvereční, budou se vám hodit háčky. Pověsíte je na stěnu u vstupu místo klasického stojacího věšáku.

Nezapomeňte, že vaše chodba bude vypadat ještě lépe, když všechny prvky vzájemně sladíte – od podlahové krytiny přes zárubně dveří až po svítidla na stropě. Zkrátka a dobře buďte důslední jako v případě ostatních místností a výsledek na sebe nenechá čekat.

Předchozí článekCelosvětový unikát od české společnosti Fine Gusto
Další článekKvalitní autodoplňky od Vopi