SHARE

Vyšperkovali jste si své bydlení, ale nejste spokojeni se stavem chodby? Ta obvykle zůstává stranou, protože jen málokdo tuší, jak ji proměnit na dostatečně reprezentativní místo. Ale nic není nemožné a často stačí dodržet několik základních pravidel. Následující tipy vám budou k užitku i v případě, že je vaše chodba příliš dlouhá, úzká či jinak nepraktická. S trochou kreativity proměníte každý kousek interiéru k nepoznání.

S nábytkem opatrně

Spousta lidí mí tendenci dostat do úzkého prostoru chodby spoustu nábytku. Výsledek „stojí za to“ – kolem hlubokých skříní, komod a dalších věcí téměř nejde projít. Jak se s tím vypořádat? Snažte se na chodbu umístit jen nezbytně nutné zařízení. A co se skříní týče, ideální jsou vyšší vestavěné.

Světlo především

Máte v chodbě okna? Pak si můžete gratulovat, protože budete při rekonstrukci řešit o problém méně. Jenomže většina lidí může o něčem takovém jen snít. Chodby jsou obvykle bez oken a nezbývá, než je rozjasnit jinak. S ohledem na stavební dispozice to mohou být světlíky či světlovody, případně střešní okna.

Někdy si však musíte vystačit se zdroji umělého světla a vhodně zvolené barevné kombinaci. Profesionálové z oboru malířství doporučují světlé tóny, které interiér opticky zvětší. Zkušený malíř pokojů z řemeslnického cechu EKOMPLEX dodává, že tmavé barvy mohou být v prostoru chodby působivé a dodat jí punc luxusu, ovšem pouze za předpokladu dobrého prosvětlení.

Detaily hrají roli

Co ještě byste měli o stylování chodby vědět? Jedním z přirozených zdrojů světla mohou být také prosklené dveře do místností. A určitě nezapomeňte na dostatečně velké zrcadlo, které plochu opticky zvětší. Případně zrcadly opatřete dvířka skříní – ušetříte prostor a dosáhnete kýženého efektu.

Jestliže skutečně bojujete o každičký centimetr čtvereční, budou se vám hodit háčky. Pověsíte je na stěnu u vstupu místo klasického stojacího věšáku.

Nezapomeňte, že vaše chodba bude vypadat ještě lépe, když všechny prvky vzájemně sladíte – od podlahové krytiny přes zárubně dveří až po svítidla na stropě. Zkrátka a dobře buďte důslední jako v případě ostatních místností a výsledek na sebe nenechá čekat.