Nadstandardně teplý květen je předzvěstí, že nás čeká báječné horké léto. První teplé dny vás ale i vyděsily? Uvědomily jste si, že se zimní lenošení negativně podepsalo na vaší postavě? Pevné bříško je to tam a zdobí ho odpudivé faldy? Na rukou máte křídla a boky jako skříně? Když začnete, ještě je čas na velkou proměnu. Díky těmto 3 tipům máte šanci v plavkách zazářit.

1) Promyšlená změna jídelníčku

Bez změny jídelníčku kila dolů nepůjdou. V první fázi – tedy v přípravě na hubnutí si musíte uvědomit, že váš metabolismus je jedinečný. Rozhodně se proto neuchylujte k nějakým „osvědčeným“ dietám. Je extrémně důležité, abyste měli přesně vypočítaný příjem kalorií tak, aby vaše tělo zdravě hublo. Dá se to udělat dvěma způsoby: složitě skládat jídelníček a používat kalorické tabulky. Ovšem pro laika je to hodně složité a snadno se udělá chyba. Druhou a mnohem lepší možností je, když si zaplatíte konzultaci u výživového poradce, který vám sestaví ideální jídelníček na míru a pomůže vám určit ideální příjem kalorií na den.

Co se týče skladby jídla, připravte se na ovoce, zeleninu, libové maso a další zdravé potraviny a jednoduše zapomeňte na tučná a smažená jídla. Několik tipů na sestavení jídelníčku je zde.

2) Cvičení hlavně jako zábava

Bez pohybu kila dolů nepůjdou. Najděte si sport, který vás bude bavit. Skvělé je navštěvovat fitness, kde pod dohledem trenéra tělo posílíte a současně budete efektně spalovat tuky. Doporučujeme Kentoya fitness Praha. Zde si zacvičíte v příjemném prostředí na moderních strojích a k dispozici vám budou trenéři zvučných jmen, jako například Lukáš Osladil, dvojnásobný mistr České republiky a Absolutní mistr Evropy v kulturistice. Pracují zde i výživoví poradci, kteří poradí s jídelníčkem.

3) Vypracujte si systém odměn!

Abyste uspěli, musíte mít jasně stanoven reálný cíl, s tím nejlépe pomůže trenér. Cestu za pěknou postavou ale nesmíte brát jako nutné zlo, ale ideálně jako zábavu. Nesmíte se trápit, ale naopak bavit, proto je důležité mít stanoven i systém odměn. Za každý zhubnutý kilogram se odměňte. Navštivte třeba solárium Praha, zajděte si na masáž, dejte si nějakou zdravou dobrotu apod.

A věřte, že pokud budete dodržovat jen tato 3 základní pravidla, vaše postava se bude měnit před očima!

Předchozí článekÚžasný zájezd plný aktivit v Praze
Další článekLéto se blíží, zhubněte s pomocí sušeného masa!