Zaujala Vás pracovní nabídka na pozici pečovatelky, avšak schází Vám potřebné vzdělání? Nezoufejte, potřebnou kvalifikaci si můžete v dohledné době doplnit prostřednictvím Vzdělávací agentury Seduca.

Kde můžete uplatnit vzdělání z kurzu pro pracovníky v sociálních službách?

Vzdělávací agentura Seduca nabízí kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách všem, kteří by rádi našli uplatnění v sociálních službách. Po absolvování můžete začít pracovat jako pečovatelka v domech s pečovatelskou službou, domovech seniorů či domovech pro osoby se zdravotním postižením. Další možnosti uplatnění se dovíte mimo jiné také v sociálním zákoně č. 108/2006 Sb. Vzdělávací agentura Seduca otevírá pravidelně kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách ve třiceti městech České republiky. Kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí a kurzovné lze uhradit prostřednictvím úřadů práce. Obsahově kurz odpovídá požadavkům na odbornou způsobilost k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách dle výše zmíněného sociálního zákona.

Co se naučíte v kurzu pro pečovatelky?

Náplň kurzu pro pečovatelky je rozdělena do dvou částí. Během teoretické části získáte potřebné teoretické znalosti, které si následně vyzkoušíte v praxi. Kurzy jsou pojaty komplexně a tak se naučíte komunikovat s nemocnými i staršími lidmi, získáte základy autonomie, naučíte se jak pečovat o seniory. Osvojíte si základy epidemiologie, psychologie, etiky, hygieny, sociální gerontologie i péče o domácnost. Dříve, než se přihlásíte do kvalifikačního kurzu pro sociální pracovníky, je třeba doložit potvrzení o ukončeném základním vzdělání, trestní bezúhonnosti i zdravotní způsobilosti. Kurz je vhodný pro všechny plnoleté uchazeče.

Předchozí článekVzťahy, láska, príťažlivosť a parfumy?
Další článekNevinné dubnové seznámení