Sever je jednoduše nádherný. Výjimkou není ani Švédsko. Tam najdete jak nedotčenou přírodu, tak i moderní metropole jako Stockholm nebo Göteborg. Švédsko je velkou zemí a proto si je třeba výlet řádně naplánovat. Před cestou nezapomeňte také na cestovní pojištění.

Eskilstuna
Historické město, o němž jsou zmínky již v 11. století. Jmenuje se po mnichovi, který tady byl údajně umučen divokými kmeny. Město nádherně spojuje moderní vymoženosti s historickým centrem. To se zde jmenuje Köpmangatan a najdete tu nádherné uličky i další zajímavá místa. Je také důležitou průmyslovou oblastí celého Švédska.

Björkö

Toto místo je velkou archeologickou zásobárnou severního světa. Björkö bylo totiž za vikingů velmi důležitým obchodním centrem. Ostrovní město Birka bylo založeno už v roce 790 tehdejším králem říše Svenů. Přibližně o 100 let později bylo objeveno zbytkem světa a byly zde pokusy dostat sem křesťanství. Město „chrání“ dochované obranné valy. Mnoho artefaktů je možné najít v místním muzeu, což je velmi zajímavé. V neposlední řadě zde najdete také nádhernou přírodu.

Orsa finnmark

Chcete si užít Švédsko zcela v klidu bez civilizace? Vycestujte do Orsa finnmark! Objevíte se uprostřed nedotečené přírody v hlubokých lesech. Najdete zde 3 velké přírodní rezervace – Stopån, Ansjosvarden a Våmhuskölen. V každém najdete poměrně rozdílné prostředí. Celkově se Orsa rozkládá v rozloze až 5 000 ha. Jak jsme zmínili už na začátku, najdete tu spíše divokou zvěř než civilizaci.

Více informací o cestovním pojištění naleznete na https://ergo.cz.

Předchozí článekPlánujete grilování? Vše potřebné si můžete půjčit
Další článekCelosvětový unikát od české společnosti Fine Gusto