V dnešní hektické době, kdy člověk nemá na nic čas a pořád je v jednom kole, často dostává zabrat naše zdraví a někdy i vzhled. Nedá se tomu divit, na takový zápřah není lidský organismus zvyklý. Proto bychom mu měli pomoct to vypětí lépe zvládat. Oblíbeným řešením je užívání výživových doplňků. Dnes si posvítíme na ty, které pomáhají především ženám.

Doplňky stravy pro ženy

Patříte-li k zástupkyním něžného pohlaví, jež chtějí posílit své zdraví a podpořit přirozenou vitalitu, měla byste se soustředit na pravidelné užívání těchto potravinových doplňků.

Hořčík

Jde o látku, která pomáhá před vyčerpáním, přispívá vyšší tělesné odolnosti, uvolňuje od stresu, pozitivně ovlivňuje krevní tlak a usnadňuje trávení. Hořčík je jedním z nejdůležitějších minerálů pro lidský organismus vůbec.

B-komplex

Jedná se o skupinu vitamínů B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12. Často bývají všechny zastoupeny v jediném doplňku stravy ve správném poměru. Takové suplementy slouží k podpoře imunity, psychické pohody a přispívají dostatku energie. Vedle toho také pozitivně působí na činnost srdce akrevní oběh.

Kolagen

Patří mezi bílkoviny podílející se na správné funkci kloubů, vazů a šlach. Ženy nepochybně uvítají i fakt, že kolagen pomáhá zmírnit vrásky, zpevnit pleť a tím redukovat celulitidu.

Kyselina hyaluronová

Tato látka má prvotřídní hydratační vlastnosti, což znamená, že dokáže dobře navazovat vodu. Budete-li pravidelně užívat doplněk stravy s kyselinou hyaluronovou, docílíte správné hydratace pokožky, která tím získá svěžest a přirozený lesk.

Ženy, myslete na své zdraví a vzhled i v uspěchané době

Umíme si představit, že se na vás povinnosti často valí ze všech stran, a proto vám na sebe samu nezbývá čas. Ale i přesto byste neměla zapomínat na své tělo a pečovat o něj. Spolehnout se můžete na doplňky stravy pro ženy. Zrekapitulujme si ještě jednou, čím vším jsou prospěšné:

  • posilují imunitní systém,
  • pomáhají snížit stres a únavu,
  • podporují fyzickou kondici,
  • mají dobrý vliv na činnost srdce a krevní tlak,
  • pozitivně působí na fungování kloubů, vazů a šlach,
  • zasluhují se o mladistvou pleť.

Užívání potravinových doplňků vám zabere jen pár vteřin, ale vašemu tělu to pomůže dlouhodobě. Podle nás je to ideální řešení.

Předchozí článekPo sportu nezapomínejte na regeneraci a odpočinek
Další článekSladkou chuť si nemusíte zcela zakazovat. Volte ale třeba čokolády bez bílého cukru