Stínění střešních oken je otázka, kterou řeší nejen majitelé podkrovních bytů, ale i ti, kteří mají ve svém bytě či domě zkosené stěny. Skrze střešní okna k nám domů proniká mnoho světla, což může v horkých měsících vést k přehřívání interiéru. Pokud i vy řešíte, jakým způsobem střešní okna zastínit, vsaďte na stále oblíbenější plisé žaluzie.

Látkové rolety skládané do harmoniky

Plisé žaluzie jsou oblíbeným trendem několika posledních let. Na první pohled připomínají látkové rolety, od kterých se ale liší tím, že nedisponují konzolí, na kterou by se navíjely. Plisé žaluzie mají podobu látkových rolet skládaných do harmoniky, což vám umožňuje regulovat si světlo přesně tak, jak potřebujete. Plisé žaluzie totiž můžete vytahovat nejen shora ale i zespodu či zprostředka. Pro dokonalý efekt stínění přesně podle vašich představ si dejte záležet i s výběrem správné látky, kdy se můžete rozhodovat mezi látkami propustnými, polopropustnými a nepropustnými. Látky se dají kombinovat i tak, že průsvitnou látku použijete na den a nepropustnou na noc.

Hodí se i pro atypická okna

Střešní okna nemají vždy klasický tvar, což vám ale v použití plisé žaluzií rozhodně nemusí bránit. Tento typ stínící techniky si totiž hravě poradí i s okny atypického tvaru. Dokážou se tak přizpůsobit například obdélníkovým, půlkruhovým či trojúhelníkovým tvarům oken.

Plisé žaluzie nebo látkové rolety do střešních oken?

Pokud se vám harmonikový vzhled plisé žaluzií nelíbí, můžete se rozhodnout pro látkové rolety do střešních oken. Ty disponují pružinou bez aretace, což zajistí, že se látka neprověsí a bude stále krásně natažená. I zde si můžete libovolně nastavit, v jaké pozici látková roleta na okně zůstane, čímž můžete dokonale regulovat světlo. Ochuzeni nebudete ani o výběr v pestré paletě barev či rozhodnutí, z jakého typu látky budou látkové rolety vyrobeny.

Předchozí článekZážitky pro firmy pomohou zpestřit setkání se zaměstnanci
Další článekStravování v Amazonu mě příjemně překvapilo, říká nutriční terapeutka