Když jsem ve svých osmi letech poprvé od svého otce dostal do ruky udici a naviják s návnadou, polilo mne horko a rovněž i velmi příjemný pocit z neznámého a doposud nepoznaného prostředí. Nic jsem tehdy nechytil, ovšem své první rybářské potřeby jsem se vší opatrností opatroval jako oko v hlavě. Cítil jsem se velmi dospěle a důležitě, když jsem vlastnil vlastní udici, naviják, prut a dokonalý podběrák. Můj otec byl navíc velmi vášnivým rybářem a měl celou řadu znalostí, které se mi postupně snažil předávat, za což jsem mu dodnes nesmírně vděčný i přesto, že mne v pubertě láska k rybaření nebrala tolik, co láska k děvčatům. Avšak jsem se i přesto k tomuto krásnému koníčku vrátil a dnes ve svých 40 letech jsem nesmírně rád, že si čas od času mohu skočit na ryby a nic a nikoho neřešit.

Rybářské potřeby nakupuji zodpovědně

Veškeré rybářské potřeby, které si kupuji, nakupuji velmi zodpovědně a vždy nad každou věcí k rybaření hodiny přemýšlím. Dnes je sice trh napěchován spoustou věcí k rybolovu, ovšem ne všechny z nich jsou opravdu nutné a ne všechny jsou také kvalitní. Tudíž si vždy pečlivě rozmýšlím, co si opravdu pořídím a co by již postrádalo účel. Moje manželka je navíc velmi tolerantní žena a tak mé věci za prvé nevyhazuje z domu, i když by si místo mé dílničky plné rybářských potřeb, představila raději místnost na zavařování džemů a za druhé mi nikdy nevyčítá sebemenší věc potřebnou k rybolovu a to ani tehdy, kdy za ní utratím třeba i více peněz než jsem plánoval. Proto jsem si ji také před deseti lety bral, to je logické.

Moderní vymoženosti šetří spoustu času

Současné moderní rybářské potřeby dokážou ušetřit opravdu spoustu času, o tom se není třeba dále zmiňovat. Rovněž ale dokážou posloužit i jako významní pomocníci při relaxování u vody. Neumím si totiž představit dokonalý rybolov bez své oblíbené rybářské židle, respektive křesla, za které bych se nestyděla ani ve svém obývacím pokoji. Jsem tedy rozhodně rád, že mohu současné doby využít k tomu, abych se věnoval své klukovské vášni a zároveň si našel prostor na nikým nerušený relax.

Předchozí článekNáhradní díly na smykem řízené nakladače UNC 060, UNC 750 a UNC 061 se dají sehnat na jednom jediném místě
Další článekLéčba V Jeseníku Zvyšuje Hladiny Hormonů Mládí A Štěstí