Ubránit se sladké chuti lze jen těžko. Jak by také ne, když sladkou chuť preferujeme již v okamžiku, když poprvé spatříme světlo světa. Sladké věci, zejména ty, které jsou slazeny bílým cukrem, však způsobují neblahé kolísání glykémie v krvi. A protože se nikdo z nás nechce dopracovat cukrovky 2. typu, je dobré vrhnout se na zdravější mlsání, třeba na zdravější čokolády, zdravější proteinové tyčinky, mňamky pro zdravé mlsání, zdravější snídaně a především dětem dopřát zdravé mlsání pro děti. Všechny tyto pochoutky obsahují zdravější alternativy sladké chuti, než je ta, získaná z bílého cukru.

Za každých okolností mlsejte s rozumem

Avšak i v případě, že vsadíte na čokoládu bez bílého cukru. Zkrátka na sladkosti BEZ bílého cukru. Vždy si hlídejte konzumované množství. Protože i když bude cukrovinka oslazená třeba stévií, pořád způsobuje návyk na sladkou chuť. Proto je dobré i zdravější čokolády, proteinové tyčinky, mňamky pro zdravé mlsání nebo třeba zdravé mlsání pro děti konzumovat s mírou.

Zkuste lyofilizované ovoce

Kdybychom chtěli být hodně přísní, pak bychom museli striktně trvat na tom, že nejzdravější sladkostí je čerstvé ovoce. Existuje také sušené ovoce, které je však většinou plné dodaného nezdravého bílého cukru. Pokud už ovoce sušené, pak jedině lyofilizované ovoce, tedy ovoce sušené mrazem. Právě lyofilizované ovoce zůstává plné vitamínů a minerálních látek. Z lyofilizovaného ovoce můžeme doporučit: Lyo Smoothie mixLyo mix meruňka a švestka, Lyo smoothie NATU, Lyofilizovaná broskev od Goodie,

Ať už se rozhodnete nakupovat mňamky pro zdravé mlsání v eshopu stihlonozka.cz nebo si budete chtít čas od času upéct vlastní domácí sušenky či tvarohový dort, volte vždy zdravější varianty slazení takzvanými alkoholickými cukry. Patří mezi ně například erythritol, isomalt nebo maltitol. Právě těmito sladidly, které se běžně vyskytují v různých druzích ovoce, se ochucují i zdravější čokolády z eshopu stihlonozka.cz a další zdravé mlsání pro děti, proteinové tyčinky a podobně.

Předchozí článekOblíbené doplňky stravy pro ženy
Další článekTrpíte diabetem? Obraťte se na zkušenou MUDr. Evu Fenclovou z Brna