Patříte k lidem, kteří nevynechají žádnou příležitost k tomu, aby si do zeleninového salátu přidali olivy? Možná pro Vás bude zajímavostí, že olivy patří mezi ovoce.

Proč jíst olivy?

Olivy jsou plody středozemského stále zeleného stromu pojmenovaného Olea europaea. Plody olivovníku obsahují téměř padesát procent oleje a skoro čtyřicet procent vody. Někdo by možná tipoval, že zelený strom Olea europaea svůj původ nachází v Řecku, Španělsku nebo jiné přímořské evropské zemi. Realita je však taková, že původ olivovníků je zakořeněn v Malé Asii. Olivy jsou součástí tradiční kuchyně především v přímořských státech na jihu Evropy. Své pevné postavení však zaujímají také v tuzemsku. V České republice je můžete běžně koupit v nákupních centrech, specializovaných prodejných i v e-shopech. Svou specifickou chutí Vás jistě zaujmou především španělské olivy značky Bassta. Důvodů, proč si pochutnat na olivách, je hned několik. Olivy jsou především významným zdrojem vitamínů A a E, nenasycených mastných kyselin, antioxidantů, přírodních vláknin a minerálů. Dodávají lidem především železo, vápník, draslík a hořčík.

Kde koupit kvalitní olivový olej?

Z nabídkového katalogu společnosti BMC Brno katalog.bmcbrno.cz/olivy/ můžete koupit nejen černé a zelené olivy, ale také různé olivové delikatesy. Po pikantním olivovém oleji, zelených oliv plněných ančovičkou pastou či zelených oliv s celou mandlí se Vám budou doslova sbíhat jazýčky. Ke zdravé stravě neodmyslitelně patří také olivový olej. Své využití nachází, jak při přípravě studené, tak teplé kuchyně. V BMC Brno koupíte, jak olivové oleje z pokrutin, tak extra panenské olivové oleje.

Předchozí článekZažeňte nachlazení a bacily pomocí smoothie!
Další článekOriginální dárek k Vánocům