Strávili jste letošní letní dovolenou u moře ve Španělsku a stýská se Vám po tamějších gastronomických specialitách? Díky internetové prodejně společnosti BMC Brno nemusíte zůstat pouze u vzpomínek, nýbrž si můžete oblíbené pochoutky připravit také doma. V e-shopu společnosti BMC Brno najdete také kvalitní španělská vína.

Jaké ochutnat španělské delikatesy?

O španělské kuchyni se všeobecně traduje, že je jednou z nejrozmanitějších a nejzdravějších v Evropě. Na své si tedy přijdou, jak lidé držící z nejrůznějších důvodů diety, tak ti, kteří si chtějí dát pořádně do břicha. Zatímco severní Španělsko je považováno na různě upravené luštěniny, ve střední části Španělska si pochutnáte na tradiční paelle a v jižním Španělsku si Vaše chuťové pohárky budou pochutnávat na slavné polévce gaspacho. Jak již bylo zmíněno, mnohé potřebné potraviny můžete za výhodnou cenu nakoupit v e-shopu společnosti BMC Brno. Mezi španělskými delikatesami najdete gastro balení ovoce, zeleniny, oliv i ryb. Koupit si je můžete zde www.bmcbrno.cz.

Co jste možná doposud nevěděli o španělských vínech

Španělsko celému světu dodává nejen delikatesy v oblasti jídla, ale také alkoholových nápojů. Španělsko zabírá největší vinařské území v Evropě a právem jsou považovány za to nejlepší, co lze na dnešním trhu vín pořídit v poměru cena a kvalita. Zatímco pro vína pěstovaná na Moravě a v Česku je charakteristické rozlišení na základě cukernatosti na jakostní a přívlastková vína, ve Španělsku toto označení není známo. Španělská vína se naopak dělí podle způsobu a délky zrání. Ty nejkvalitnější španělská vína jsou označovány jako Grand reserva a jde o vybraná červená vína z výjimečných ročníků. Vína s tímto označením zrají minimálně dvacet čtyři měsíců v barikových sudech a poté ještě dvacet čtyři až třicet šest měsíců v lahvích.

Předchozí článekKvalitní autodoplňky od Vopi
Další článekOblíbený Old Porter od BMC Brno