Většina dětí odmalička miluje pohyb, pořád by někde lezly a prozkoumávaly svět. To není nic nového – i dříve děti šplhaly po stromech a prolézaly každou dírou v plotě, kdykoli měly příležitost. Dnes mají i jiné možnosti, na mnohých zahradách i v parcích vznikají různá hřiště plná prolézaček. Věděli jste ale, že i do bytu můžete umístit stěnu pro malé horolezce a další překážky?

Zvlášť pokud už jste někdy s dětmi vyrazily někam, kde se setkaly s lezeckou stěnou pro děti a bavila je, doporučujeme zvážit její pořízení domů. Lezení totiž přináší do života dítěte mnoho benefitů.

Jak na lezeckou stěnu do bytu?

Věděli jste, že lezecká stěna může být i velmi vkusným doplňkem dětského pokoje nebo dětského koutu? Stačí se jen trošku inspirovat a kombinovat lezecké stěny například s nejnovějšími trendy v bydlení.

Lezecké stěny mohou být tvořeny z různých panelů. Pokud budete takové stěny do domácnosti pořizovat, doporučujeme vybrat takové, u kterých lze měnit velikosti i umístění úchytů a vytvářet tak stále nové a nové cesty, které jen čekají na prozkoumání.

TIP: Při lezení by měla být na prvním místě vždy bezpečnost. Nezapomeňte proto do bytu společně se stěnou pořídit také žíněnku, která jim pomůže lépe zvládnout prvotní nejistotu a pády.

Benefity lezení

Lezení je pro člověka přirozeným pohybem, proto je i vhodnou aktivitou pro děti. Zapojují se při něm svaly celého těla. Zároveň dochází také k posílení středu těla a zlepšování rovnováhy.

Při šplhání po lezecké stěny poznávají děti své tělo a učí se novým pohybům. Další výhodou je, že na stěně v bytě mohou děti dovádět během celého roku a neomezuje je zima ani déšť. Děti budou díky lezení obratnější, fyzicky zdatnější a pravděpodobně se bude rozvíjet také schopnost jejich prostorové orientace.

Další výhodou je, že lezení nepodporuje jenom vývoj motoriky ale také psychiky. Díky lezení děti rychleji dosáhnou sebevědomí. Mají totiž dobrý pocit z toho, že se dostaly až na vrchol. Dítě díky lezení posouvá své hranice a může se zbavit například strachu z výšek.

Alena Mrvíková, SEO služby a copywriting

Předchozí článekStrava při IBS: jak zlepšit celkový zdravotní stav?
Další článekCBD olej jako bojovník proti bolesti