Kondiční box je nejlepším způsobem, jak si vytvarovat postavu. Box je sport, který v minulosti provozovali převážně muži, dnes je však vhodný i pro ženy. Jeho kondiční forma vám zvedne sebevědomí a procvičí tělo.

Co je kondiční box

Kondiční box je cvičení na boxovacím pytli, které vám pomůže nabýt sílu a upevní páteř. Zároveň je dobrý také pro vaši psychiku, odbourává stres a navozuje pohodu, která vám pomůže ke zvýšení sebevědomí, jak formováním postavy, tak také uvolněním při boxování. Odstraníte si bloky a budete se i lépe bránit v běžném životě, jak psychicky, tak fyzicky.

Je vhodný pro muže i ženy jakékoliv věkové kategorie. Boxovat mohou také děti od deseti let. Procvičíte si rychlost, vytrvalost a vaše tělo získá sílu. Po cvičení se budete cítit odpočatí a vybijete energii, kterou jste za den nahromadili. Kondiční box je skvělým způsobem, jak trávit čas.

Pomůcky na box

Na kondiční box potřebujete především boxovací pytel. Ten je zavěšen na stropě napevno. Je z tuhé umělé kůže a vevnitř je vycpaný pískem nebo textilní řezankou. Absorbuje údery a boxování do pytle vám zajistí skvělou kondici. Můžete jej používat i na kicbox a kopat do něj.

Abyste se nezranili, použijte boxovací rukavice, které zabrání poškození vašich rukou. Mají pevnou výstelku a hodí se pro začátečníky i profesionály. Jsou různých kvalit a vybaveny suchým zipsem na zápěstí.

Boxovací hruška je vhodná na bojové sporty, ale také jako doplněk ke kondičnímu boxování. Na boxovací hrušce se cvičí technika a rychlost i dynamika. Hrušky jsou různé velikosti a také váhy. Zavěsí se na strop nebo jsou postaveny na stojanu. Můžete si trénovat techniku a různé způsoby, jak do hrušky udeřit.

Chrániče na box se hodí, když chcete zkusit i kickbox nebo jiné bojové sporty. Chráněny jsou jednotlivé části těla a slouží rovněž začátečníkům, kteří je jistě ocení. Vyrábí se z různých materiálů, které vás ochrání před příliš prudkými údery.

Zaboxujte si pro posílení i na uvolnění

Jestliže chcete zhubnout a mít perfektní tělo, zkuste kondiční boxování. Zbavíte se nadbytečných kilogramů a vytvarujete si postavu. Budete vypadat skvěle a zdravě. Ulevíte si i psychicky, po hodině plné boxu se budete cítit silní a klidní.

Vyboxujete všechen stres a starosti. Kondiční box prospívá také kardiovaskulárnímu systému, vaše srdce bude jako zvon a snížíte si rovněž cholesterol. Je dobrý i na dýchací soustavu, kde pravidelné dýchání posílí plíce.

Začíná se vždy rozcvičkou a pak následuje protažení, tak abyste se zahřáli a mohli boxovat. Je to skvělý koníček, který vás bude bavit. Boxerský trénink je zaměřený na celé tělo, nohy, ruce a také svalový korzet kolem páteře. K boxování můžete zařadit i bojové sporty, jako fitbox, taebo nebo body combat.  

Předchozí článekSeznámení s kiteboardingem
Další článekJak jednoduše zvýšit denní příjem bílkovin?