V poslední době se objevuje spousta lidí, kteří si uvědomují, že cvičení je pro udržení dobrého celkového zdraví velmi důležité. Hodně z nich si dává mezi své novoroční předsevzetí i to, že se dostanou do formy. My pro vás máme pár tipů, jak to skutečně splnit.

Vzhledem k tomu, kolik je dnes možností, se může ke zdravému pohybu dostat opravdu každý. Bez ohledu na momentální kondici. Stačí si jen vybrat správný druh cvičení a pustit se do toho.

Zaměření na životní styl

Média se posunula od podpory tradičních redukčních diet a rychlých cvičebních programů ke komplexnějším plánům. Celkové wellness plány a motivace ke zdravému životnímu stylu se objevují téměř všude. V současnosti se pozornost zaměřuje na celkový obraz zdravého stárnutí a jednoduché funkční zdatnosti pomocí osvědčených cviků a aktivit, které zahrnují celou rodinu.

Kombinované fitness plány

Mnoho trenérů ví, že dobře postavený fitness plán, který zahrnuje prvky kardiovaskulární zdatnosti, silového tréninku, vytrvalosti a flexibility, je klíčem k dosažení skvělých výsledků. Fitness profesionálové propojují tyto prvky do zábavných programů a díky tomu vytváří příjemné a zábavné cvičení.

V nedávné minulosti bylo vyvinuto mnoho nových kombinovaných stylů a programů, které spojovaly různé prvky fitness do 20–45 minutových lekcí – například power jóga, pilates-jóga, kardio s posilováním, jízda na kole s jógou atd. V současné době populární kombinace dvou formátů (Pilates + Boxing = Piloxing) se může dobře rozšířit na tři nebo více kombinovaných formátů.

Praktický přístup

Návrat základům funkčního tréninku pomohl mnoha lidem dostat se do skvělé formy. Zavedení tréninku s vysokým intenzitním intervalovým tréninkem (HIIT) je skvělou variantou pro lidi, kteří mají nabitý program a potřebují maximalizovat svůj tréninkový čas s malým nebo žádným vybavením. Myšlenka jednoduchých fitness postupů je skvělá, protože tato cvičení lze provádět téměř kdekoli v krátkém čase.

Hobby závody

Závody, jako jsou bahenní běhy, překážkové závody a triatlony pro amatérské sportovce jsou skvělou motivací. Tyto akce jsou stále dostupnější a oblíbenější. Často se formují i bezplatné přípravné skupiny, které vám pomohou trénovat na další akci. Registrace na závod je navíc skvělý způsob, jak zůstat odhodlaný a motivovaný ke zlepšení vaší kondice.

Online fitness

Pro většinu lidí je nemožné jít na hodinu do posilovny, třikrát týdně a tam pracovat na jiné svalové skupině. Život je prostě příliš hektický a lidé na takové závazky často ani nemají trpělivost. Průměrný cvičenec chce strávit cvičením krátkou dobu a maximalizovat své úsilí s vysokou intenzitou po většinu dní v týdnu. Lidé se začínají soustředit na každodenní rutinu 20–30 minut. To umožňují nejrůznější fitness aplikace v telefonech.

Nezávisle na trendu, který si zvolíte, pochopte, že nejlepší zdravotní a wellness výsledky vycházejí z kombinace cvičení s vyváženým výživovým plánem. Stanovte si nové cíle cvičení do budoucna a dostaňte se do nejlepší formy všech dob.

Náš tip: Pokud to s jízdou na kole myslíte vážně, na bikero.cz najdete širokou nabídku horských kol a dalšího sportovního vybavení.

Předchozí článekDopřejte vůni vybraných francouzských parfémů i vaší toaletě
Další článekZ DIGI TV se stane Telly a přinese skvělé novinky