Do Chorvatska teď na podzim? Proč ne? Hlavní letní sezóna už sice skončila a pláže se vylidnily, ale tamní příroda a moře ještě neřekly své poslední slovo. Příjemné teploty lákají k vycházkám a k poznávání přírodní krás i pamětihodností. Klidnější destinace mají stále co nabídnout.

Při cestě do zahraničí si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění, které vám pomůže řešit nenadálé situace vzniklé nemocí, úrazem, ztrátou zavazadel nebo způsobením škody. A jak je to s covid-19?

Komplikace při cestování během pandemie

Na dveře pomalu, ale jistě klepe druhá vlna koronavirové pandemie, která poněkud omezila cestování do zahraničí. Už jen pět zemí států zůstává bez omezení, a to Chorvatsko, Itálie, Rakousko, Francie a Portugalsko. Chcete-li vycestovat do ostatních zemí, musíte mít s sebou k dispozici negativní test na covid-19.

To pochopitelně cestu za hranice poněkud komplikuje. Stále však ve hře zůstává pojištění do zahraničí online, které pomáhá řešit nenadálé situace. Co když na svých cestách koronavirem onemocníte? Pak vám sjednaná pojistka zaplatí léčebné výlohy s tímto spojené. Na stravování a ubytování se však už nevztahuje.

Co když zůstanete v karanténě?

Cestovní pojištění s covid-19 počítá. Při nařízené karanténě v zahraničí se totiž automaticky bezplatně pojistka prodlužuje na dobu trvání karantény. Platí to pro pojištění léčebných výloh, zavazadel nebo odpovědnosti podle toho, co bylo sjednáno v původní pojistce. Strava a ubytování půjdou ale na váš vrub. Je proto dobré s tímto počítat a s sebou mít v záloze finanční prostředky pro tento účel, abyste pak nebyli nemile překvapeni. Jistota je jistota.

Cestování během koronavirové pandemie je sice komplikovanější, ale s dobrou přípravou ho určitě zvládnete. Rozhodně je potřeba sledovat nejnovější informace, které vydává ministerstvo zdravotnictví.

Předchozí článekNevycházíte s penězi?
Další článekCBD: jaké má uplatnění ve světě sportu?