Pokud stále hledáte typy, jak zabránit protékání e-liquidu, na některé se dnes podíváme. E-cigarety a liquid bez nikotinu i s ním se bez sebe neobejdou, a je velmi důležité se s nimi naučit pracovat. Vždy není problém způsoben výrobní vadou nebo třeba nedostatkem používaného clearomizéru. Častěji se dá příčina protékání e-liquidu třeba při míchání e- liquidů vystopovat jinde. Už při plnění může vzniknout problém, kdy se většina současných tanků a clearomizérů plní spodem po odšroubování jeho základny. E-liquid se vždy nalévá po stěně kolem prostřední trubičky a tudy pak proudí pára. Během plnění udržujte tank a clearomizér ve svislé nebo lehce nakloněné poloze a nikdy nepřelijte prostřední trubičku. Raději v nich nechte menší kapsu vzduchu. Pak našroubujte zpět základnu a udržujte tank a clearomizér ve svislé poloze, dokud nebude řádně utažen. Až pak jej můžete otočit.

Šroubování a slabý výkon

Dávejte si tak pozor, zda nešroubujete přes závit a vše doléhá, jak má. Žhavící hlava musí být v základně pevně našroubovaná. I lehké nedotažení hlavy může způsobit protečení. Nedotahujte ale žhavící hlavu příliš silně, těsnění při silném dotažení může prasknout, což může způsobit protékání. Baterie žhaví spirálky, které odpařují e-liquid. Když se spirálka žhaví nedostatečně, neodpařuje se ani potřebné množství e-liquidu a zůstává uvnitř žhavící hlavy, ze které má samozřejmě tendenci se dostávat pryč. Většinou jde o bublání a tečení náplně do úst. Zkontrolujte dostatečně nabitou baterii, ať vám elektronická cigareta může dobře sloužit. Starší baterie hůř drží napětí a mají tendenci rychleji se vybíjet a hůře žhavit spirálky. MOD s nastavitelným výkonem napětí se dá zvýšit nastavením hodnoty. Většina žhavící hlav má na sobě uvedeny doporučené hodnoty. Je potřeba dělat pomalé, jemné a dlouhé potahy, neboť při rychlých, razantních potazích můžete zahltit žhavící hlavu e-liquidem a způsobit protékání.

Žhavící hlava, kondenzace či přehřívání

Špatné našroubování nebo přehlcení žhavící hlava může způsobit protékání a zapříčinit stáří žhavící hlavy. Uvnitř se nachází vata nebo knot, který po určité době ztrácí schopnost sát e-liquid, a příliš častým potahování se může přepálit. Většinou je to rychlým potahováním. Pocítíte spálenou chuť e-liquidu a zaznamenáte protékání. V tanku i clearomizéru vždy zůstane trocha páry uvnitř a postupně kondenzuje zpět na kapalinu. Žhavící tlačítko držte pouze v případě, když z e-cigarety taháte a pouštějte jej, když tahat přestanete. Tlačítko můžete pustit o něco dříve a natáhnout do sebe zbytek páry, který by zůstal uvnitř. Občas vysuňte a vyšroubujte náustek a prostor pod ním vytřete pomocí papírového kapesníku. Liquid vzlíná a při přehřátí e-cigarety v letních měsících na slunci nebo častým vapováním po sobě, je e-liquid v zahřáté nádobě v řidší konzistenci. Pak se ven dostane i malou skulinou ven. Občas e-liquid zasychá na hraně tanku. I když je důkladně dotáhnete, díky zaschlé náplni jsou tam mikroskopické štěrbiny a zahřátý e-liquid se tak dostane ven. I na to si dejte pozor.

Předchozí článekCo vše společně dokážou med a skořice
Další článekJak vyřešit bydlení v Praze komfortně a levně?