Med i skořice patří k zdraví prospěšným potravinám a společně toho dokáží mnoho. Ačkoliv je med velmi sladký, pokud se neužívá ve vysokých dávkách, neublíží ani diabetikům. Med v kombinaci se skořicí patří k silné dvojce, která zatočí s mnoha různými chorobami. Co ti dva společně dokážou, vám prozradíme v dnešním článku.

Choroby srdce

Namísto bílého chleba zvolte celozrnný a marmeládu vyměňte za med se skořicí. Tato drobná změna učiní velké věci. Med se skořicí snižují hladinu cholesterolu v krvi a chrání vaše cévy. Med a skořice vracejí cévám a žilám pružnost. Nejenže je tato snídaně zdravější, ale z nutričního pohledu mnohem bohatší. Vaše tělo dostane mnohem více výživných látek.

Artritida

1 šálek horké vody smíchaný se dvěma lžícemi medu a jednou malou lžičkou skořice dokáže zatočit i s chronickou artritidou. Ovšem nestačí tuto dobrotu vypít jen 3x a šmytec. Užívejte tento nápoj po dobu 1 měsíce a sami poznáte změnu.

Infekce močového měchýře

Opět smíchejte 2 lžičky medu a jednu malou lžičku skořice v hrníčku s teplou/vlažnou vodou a vypijte. Tento nápoj pomáhá bojovat s infekcí močového měchýře.

Med a skořice na žaludek

Med se skořicí uklidňuje podrážděný žaludek a dokonce působí i jako prevence proti vzniku žaludečních vředů. Smíchejte dvě lžičky medu a půl malé lžičky skořice. Tuto kašičku pak snězte každé ráno na lačný žaludek.

Na nachlazení

Med, skořice a citron jsou silnou trojkou, pokud bojujete s nachlazením. Smíchejte v horké vodě med, skořici, citron a vypijte. Tento nápoj si dopřejte i 3x za den. Nepřekračujte však dávkování skořice. Co se skořice týče, doporučuje se 1 maximálně 4 gramy za den.

Med a skořice na trávení

Pokud máte dojem, že vaše zažívání není úplně v nejlepším pořádku a cítíte se jako vzducholoď, pak zkuste med a skořici. Zabraňují totiž nadbytečnému tvoření plynů při trávení.

Náš tip: Artritida dokáže velmi potrápit, ale nepřestávejte se hýbat. Pořiďte si horské kolo a bojujte proti ní i aktivním pohybem.

Předchozí článek4 zásady pro spokojenější život
Další článekElektronická cigareta a e-liquidy