Podnikání s sebou nese řadu rizik. Nejen z neúspěchu, ale také z různých škod a nehod, které se mohou každý den stát. Nejjednodušší variantou je pojistit se komplexně, abyste nemuseli řešit každou hrozbu zvlášť.

Každý podnikatel přemýšlí nad tím, jak ochránit svůj byznys. Škodu na jeho majetku mohou způsobit zloději, vandalové či může čelit nepříznivým přírodním živlům, jako je třeba vichřice. Zároveň by měl ale podchytit případné škody, které by naopak on sám mohl svou činností způsobit. Pojištění firmy pak pro něj zároveň znamená i pojištění klidného spaní.

Jak oba zmíněné aspekty efektivně vyřešit? Sjednejte si komplexní pojištění.

Pojištění strojů, budov i obrazů. Co všechno se dá pojistit?

Komplexní pojištění vám nabídne pokrytí škod na firemních budovách, přidružených stavbách a dalších jednotkách, ale také na nábytku a celkovém vybavení obecně. Dále se pojištění vztahuje na případné pracovní stroje, kdy je kryto riziko jejich poškození nebo zničení. Pojištění se týká i veškerého elektronického zařízení a příslušenství. Kromě toho je možné si pojistit i materiál, zásoby, nedokončenou výrobu, nebo naopak už hotové, ale ještě nevyvezené produkty. Zkrátka jakýkoliv majetek, na kterém by vám mohla vzniknout škoda.

Součástí komplexního pojištění podnikání by správně mělo být i pokrytí cenností a uměleckých děl – pokud se ve firmě nacházejí například formou dekorace.

Sjednávat každé z těchto pojištění zvlášť je ale časově náročné i finančně nákladné. Proto se poohlédněte po komplexním pojištění pro podnikatele, které se vám postará o vše potřebné pod jednou střechou – a to za adekvátní cenu.


Chcete mít jistotu při výběru správného pojištění? Využijte portál srovnátor a zvolte vhodné pojištění odpovědnosti přímo pro Vás.


Pojištění odpovědnosti při podnikání

Stát se samozřejmě může, že škodu nezpůsobí někdo vám, ale naopak vy někomu. Součástí pojištění pro firmy by proto mělo být i pojištění odpovědnosti, které je možné individuálně rozšířit o další specifické odpovědnosti, jako například pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou vadou výrobku a vadou práce po předání.

Proto se při zařizování komplexního pojištění nezapomeňte ptát i po pokrytí odpovědnosti při podnikání, protože platit pak případné škody může být i pro prosperující společnost likvidační.

Předchozí článek3 přírodní tipy, jak posílit imunitní systém
Další článekKolem ocelových kol existuje spousta mýtů – je nejvyšší čas je vyvrátit!