Rybáři dnes mají na výběr opravdu velké množství prutů a podběráků. Například takový spro freestyle. Tak dnes to bude nejenom o něm. 

Lov dravých ryb

Na první pohled to sice vypadá, že rybaření je v podstatě stejné. Tak tomu ale není. Přístup rybaře se bude lišit od toho, jakou rybu se snaží ulovit. Tak například spro freestyle. Značka, která vám toho o druzích rybaření řekne spoustu. Podívejte se na sortiment, který nabízí. Je toho hodně, že? Má to totiž svoje opodstatnění.

Prut spro, který můžete pořídit v hobby i přívlačové verzi, totiž není vhodný k některým typům rybaření. A kdo někdy rybařil, tak to určitě potvrdí. Vyrazit tedy na lov dravých ryb s nevhodným prutem je sebevražda. U podběráku to sice tolik neplatí, podběrák na přívlač se ale při lovu dravých ryb náramně hodí.

Prut a podběrák – výběr je tak trochu věda

Prut spro ale není jediný produkt, který se vyrábí. V nabídce naleznete spoustu prutů od různých výrobců (např. prut savage gear). Ale také různé parametry a délky. Co tedy ta délka vlastně znamená? Obecně se dá říct, že kratší pruty využijete zejména při lovení v řekách a při přívlačovém rybolovu. Samozřejmě můžete využít i delší pruty, s délkou ale zvyšujete šanci jeho prasknutí.

Jakmile vyrazíte na lov, nezapomeňte ani na podběráky. Ty můžeme rozdělit do čtyřech základních druhů:

  • podběráky na kapry,
  • podběráky na plavanou,
  • podběráky univerzální,
  • podběráky na přívlač.

Podběráky se od sebe opět liší pevností i velikostí. Koupí univerzálních ale rozhodně neuděláte chybu. Zejména pokud jste hobby rybář. Mezi kvalitní značky se řadí podběráky Fecl. Ty můžeme vidět i mezi profesionálními rybáři. Hodí se ale i příležitostným rybářům, kteří si tak mohou užít jejich kvalitní zpracování.