Rybáři dnes mají na výběr opravdu velké množství prutů a podběráků. Například takový spro freestyle. Tak dnes to bude nejenom o něm. 

Lov dravých ryb

Na první pohled to sice vypadá, že rybaření je v podstatě stejné. Tak tomu ale není. Přístup rybaře se bude lišit od toho, jakou rybu se snaží ulovit. Tak například spro freestyle. Značka, která vám toho o druzích rybaření řekne spoustu. Podívejte se na sortiment, který nabízí. Je toho hodně, že? Má to totiž svoje opodstatnění.

Prut spro, který můžete pořídit v hobby i přívlačové verzi, totiž není vhodný k některým typům rybaření. A kdo někdy rybařil, tak to určitě potvrdí. Vyrazit tedy na lov dravých ryb s nevhodným prutem je sebevražda. U podběráku to sice tolik neplatí, podběrák na přívlač se ale při lovu dravých ryb náramně hodí.

Prut a podběrák – výběr je tak trochu věda

Prut spro ale není jediný produkt, který se vyrábí. V nabídce naleznete spoustu prutů od různých výrobců (např. prut savage gear). Ale také různé parametry a délky. Co tedy ta délka vlastně znamená? Obecně se dá říct, že kratší pruty využijete zejména při lovení v řekách a při přívlačovém rybolovu. Samozřejmě můžete využít i delší pruty, s délkou ale zvyšujete šanci jeho prasknutí.

Jakmile vyrazíte na lov, nezapomeňte ani na podběráky. Ty můžeme rozdělit do čtyřech základních druhů:

  • podběráky na kapry,
  • podběráky na plavanou,
  • podběráky univerzální,
  • podběráky na přívlač.

Podběráky se od sebe opět liší pevností i velikostí. Koupí univerzálních ale rozhodně neuděláte chybu. Zejména pokud jste hobby rybář. Mezi kvalitní značky se řadí podběráky Fecl. Ty můžeme vidět i mezi profesionálními rybáři. Hodí se ale i příležitostným rybářům, kteří si tak mohou užít jejich kvalitní zpracování.

Předchozí článekJak udržet vztah po nevěře? Zjišťujte, co od partnerství opravdu očekáváte, radí psychoterapeutka
Další článekPro jaké ženy se hodí permanentní make-up? Možná budete překvapeni