Také patříte k lidem, kteří se snaží dodržet pitný režim, ale to nejlepší, co máme pít, tedy čerstvá pitná voda, vám samotná příliš nechutná? Možná půl litru, litr denně „dáte“, ale při opakovaném častém pití vás její chuť už vůbec neláká… Proč si ji neochutit něčím výtečným, zdravým a osvěžujícím?

Citronová šťáva ze slunného Španělska

Určitě víte, že citron patří k těm nejlepším ingrediencím, které můžete do vody přidat, aby vás skvěle osvěžila. A nejen to. Mnoho dam v letech pije ráno, co ráno vodu s citronem pro své zdraví, a to nejen v létě, ale po čas celého roku.

Nápoj s citronem není potřeba dochucovat. Naopak přidat můžete i mátové lístky, která je také osvěžující a krásně voní. Stejně jako citron.

Citrony jsou však poměrně nákladné a možná se vám také stává, že vám doma začnou plesnivět. Proto je lepší 100% citronová šťáva 1 l, teda v balení, které rychle spotřebujete. Přímo ze Španělska k nám dováží špičkovou citronovou šťávu společnost BMC Brno. V kartonu najdete 6 litrových lahví, což vám vydrží skoro na celé léto. A jestliže máte širší rodinu, vezměte kartonů víc a všem dejte domů alespoň dvě láhve šťávy, aby vyzkoušeli, jak snadné je dodržovat pitný režim, když si vodu zdravě ochutíme.

Další citrusy pro vaše osvěžení

Kromě citronové šťávy, kterou můžete najít na webových stránkách https://katalog.bmcbrno.cz/citronova-stava-1-l.html můžete do svého pití nakrájet na plátky limetu nebo grep. Limeta je o něco kyselejší než citron, grep je báječně hořký, pro léto ale ideální. Obojí má spoustu vitaminů a tělu prospěšných látek, čímž budete den, co den přispívat ke svému zdraví.

Okurky vás překvapí

Výtečná a u mnohých oblíbená je i šťáva s okurkami hadovkami. Nádherně voní a je báječná s nadrceným ledem. Stačí rozmixovat oloupanou okurku, smíchat s vodou a dát vychladit. Ozdobit můžete kostky ledu a plátky okurek.

Ananas v hlavní roli

Stejně tak si můžete doma vyrobit džus z ananasu. Oloupejte ho, vydlabejte dužinu, kterou rozmixujete, smícháte s vodou, můžete přidat trochu třtinového cukru.

Plody z vaší zahrádky

Osvěžující jsou i koktejly na vodní bázi s jakýmkoli kyselejším ovocem. Např. s rybízem. Chutnat vám bude i malinová šťáva, ostružinová šťáva, meloun nadrcený a mírně naředěný vodou… Vždy vychlaďte a ozdobte ledem.

Není těžké pít zdravě. Stačí zkoušet, co vám zachutná a nebát se experimentovat.

Předchozí článekCBG oleje mají řadu pozitivních účinků. V čem vám dokážou pomoci?
Další článekJak spolehlivě odstranit skvrny od trávy, bláta, potu, rtěnky či mastnoty