Konopí a léčebné produkty z konopí jsou v lidovém léčitelství víc a víc populárnější. I když je tato rostlina stále považovaná za rekreační drogu, bylo její užívání v mnoha státech legalizováno. To vyvolalo celou řadu kontroverzní, které jsou ještě podpořeny klinicky potvrzenými pozitivními účinky, co má konopí na lidský organismus. Jedny z největších potenciálních efektů mají CBG oleje, jejichž prodej a užívání je zcela legální. Proč tyto oleje vyzkoušet?

Konopná mýdla a CBG olej

Zvláště v současné složité době je velmi těžké nepropadnout úzkostným stavům. Ze všech stran se na nás valí špatné zprávy, což slabší jedinci nemusí zvládnout. Potýkáte-li se s návaly úzkosti, vyzkoušejte nejenom konopná mýdla, ale také CBG olej. Klinická studie totiž jasně prokázala, že již malá dávka CBG dokáže lidem ulehčit od těžkých stavů úzkosti při mluvení na veřejnosti nebo při dlouhodobé samotě. Tato látka navíc usnadňuje boj organismu se stresem a mírní projevy posttraumatické stresové poruchy.

Konopné potraviny ulehčí od bolesti

Dalším velkým benefitem CBG olejů je úleva od bolesti. Látka CBG má podle lékařů zásadní vliv na receptory v mozku. Některé klinické studie dokonce potvrdily pozitivní účinky konopí při bolestech po chemoterapii, kdy u pacienta nezabíraly běžné léky na tlumení bolesti. Konopné potraviny včetně CBG oleje lze používat také na úlevu od bolesti kloubů, svalů nebo při roztroušené skleróze.

Jak se CBG oleje užívají?

Pokud se rozhodnete CBG oleje vyzkoušet, měli byste věnovat pozornost jejich správnému užívání. V drtivé většině případů se účinné látky podávají ve formě kapek nebo tinktury. Pro určení správné dávky berte v úvahu svou hmotnost a vždy začínejte s menší dávkou. Stejně jako u každého jiného přípravku je třeba nejprve zjistit, jak bude vaše tělo na CBG látky reagovat a zda má vůbec smysl postupem času dávku zvyšovat.

Léčebných produktů z konopí se opravdu nemusíte bát. Jejich účinky jsou klinicky prokázané, a navíc je jejich prodej a užívání zcela v souladu s platnými zákony.

Předchozí článekZnáte dobře důležitá pravidla saunování?
Další článekOsvěžující nápoje uvítáte po celé léto