I pánové si na svých peněženkách dávají záležet, a což je překvapivé, mnohdy i více než ženy. Staré ošuntělé rohy nebo nevypratelné fleky jsou tabu, peněženka musí být reprezentativní, aby ukotvila mužovu pozici. Ať už jste tedy muž poohlížející se po nové peněžence nebo žena přemýšlející nad dárkem pro manžela, tohle jsou věci, na které byste se při výběru pánské kožené peněženky měli zaměřit.

Pravá kůže

Při pořizování peněženky si dejte práci s výběrem správného materiálu. Sázkou na jistotu stále ještě zůstává pravá kůže. Přestože se vyznačuje poněkud vyšší pořizovací cenou, disponuje mnoha výhodami, které v celkovém měřítku dozajista převáží. Kůže skvěle vypadá a hlavně je velmi odolná. Při běžném používání vám vydrží několik let a to dokonce i beze známek obnošení.

Hlavně prakticky

Muži se u svých věcí zaměřují zejména na praktičnost a ani u pánské kožené peněženky nejsou výjimkou. Pánové všechny své poklady nejraději nosí po kapsách, nemusí se pak zatěžovat s batohem nebo příruční taškou. Na to myslí i výrobci pánského oblečení, které se vyznačuje velkým množstvím objemných kapes. Proto při koupi běžné velikosti pánské peněženky máte zaručeno, že se vám do kapsy bundy či kalhot bude bezpečně vejít. Peněženka samotná je členěna na několik dalších kapes – kapsa na bankovky a mincovník jsou samozřejmostí. Dále mnohdy najdete další kapsy například na účtenky, kapsy na karty a kapsu na zip, do které můžete schovat nějaké cenné drobnosti. Pokud se věnujete často sportovním aktivitám, mohla by se vám hodit peněženka zavíraná přezkou, která zaručí, že vám z ní nic nevypadne.

Uměřený vzhled

Vzhledem pánské kožené peněženky sází na jistotu. Nejčastěji jsou nějaké tmavé barvy jako je například černá, hnědá či šedá. Pokud nechcete, aby vaše peněženka působila nudným dojmem, sáhněte po nějaké s ozvláštněním – výraznou nášivkou, designově vyvedeným logem firmy či ozdobným proužkem. S potiskem se u pánských kožených peněženek setkáte jen zřídkakdy a většinou se pak jedná o retro vzhled.

Předchozí článekAktivní relax v areálu Bret
Další článekDopřejte si netradiční dovolenou