Chtěli byste se podívat do světa, ale nemáte rádi tradiční dovolenou na pláži u moře? Podívejte se, jak můžete strávit svoji netradiční dovolenou v Evropě.

Skandinávské země zaručí zážitek na celý život

Vypravte se s dětmi do zemí, které nejsou příliš obvyklé pro dovolenou. Do skandinávských zemí patří Norsko, Švédsko a Finsko. V Norsku žije jen 5 milionů lidí a má 20 000 km pobřeží. Je to země, kde se snoubí voda s horami. Láska k přírodě nezná v Norsku hranic. Hlavním městem je pak Oslo. Finská republika je jednou z nejsevernějších zemí a obyvatelé žijí převážně na jihu této země. Říká se jí země tisíce jezer, která zabírají přibližně 10 % území. Hlavním městem jsou Helsinky. Do těchto zemí se cestuje především trajektem, který vás doveze na pevninu.

Na informace o tom, co to vlastně trajekt je, a co vše může převážet, se podívejte zde. Švédsko zajímá přes polovinu skandinávského poloostrova. Díky Golfskému proudu je podnebí zejména v jižní části poměrně teplé. Hlavním městem je Stockholm. Tyto skandinávské země jsou oblíbené především pro rybolov, ale na své si přijde každý.

Jak se dostat do Skandinávie

Do těchto severských zemí se dostanete lodí z několika evropských měst. Záleží tak na vás jakým trajektem do Skandinávie se vypravíte a které město zvolíte jako výchozí bod. Můžete vyjet z Německa, Dánska, Polska, Lotyšska i Estonska. Ve většině případů je nutné si kajutu zarezervovat. Cesty trvají různou dobu, záleží, odkud vyrazíte.

Švédsko, jako výchozí země

Vzhledem k tomu, že z hlediska spojení, je Švédsko nejjednodušší, lze ho považovat jako výchozí místo pro návštěvu do skandinávských zemí. Trajekty do Švédska plují do nejvíce míst. Když už se dostanete do této krásné země, můžete tak jednoduchým způsobem procestovat i ostatní dvě. Můžete tak spatřit krásy všech tří severských zemí a ještě uvidíte místa, kterými budete projíždět, než se dostanete na samotnou loď. Už jste byli v některé z těchto zemí nebo se raději válíte na plážích jižní Evropy?

Předchozí článekPánské kožené peněženky
Další článekDopřejte si chuť španělské kuchyně