Došli jste k závěru, že již nadále nebudete platit vysoký nájem a pořídíte si vlastní bydlení? Pokud se vám líbí představa moderního bytu v některém z nových developerských projektů, snažte se při výběru zachovat chladnou hlavu a zaměřte se na základní kritéria, na kterých závisí celková kvalita života na daném místě. Pravděpodobně zjistíte, že ne všechny nabídky jsou tak lákavé, jak se na první pohled jeví.

Kvalitní a přitom cenově dostupné byty na prodej v Praze jsou stále vzácnější. Musíte se naučit rozlišovat skutečnou kvalitu od toho, co se jako dobrá volba pouze jeví, ale ve skutečnosti nestojí ani za prohlídku.

Byty v rámci projektu Malý háj od FINEPU

Úroveň občanské vybavenosti

Bytový dům může být moderní a velmi hezký, byty prostorné a prakticky řešené, ale co z toho, když to budete mít všude daleko? Občanská vybavenost je důležitým kritériem, přes které takříkajíc nejede vlak. Zjistěte si, zda v bezprostřední blízkosti budoucího bydliště nachází obchody, školka, škola, banka a další služby, které pravidelně využíváte. Slibům developera, že se situace brzy zlepší, příliš nevěřte.

Dopravní spojení

Předpokládáme, že nebudete trávit veškerý čas pouze v novém bytě. Budete cestovat do práce, za přáteli apod. A není příjemné trávit v hustém v pražském provozu více času, než je nezbytně nutné. Dopravní dostupnost je proto stejně důležitá jako občanská vybavenost. Zjistěte si, kde se nachází zastávky MHD a jak dlouho vám bude trvat přesun na metro.

Zastávka MHD se nachází jen několik metrů od projektu Malého háje

Přijatelná a normální cena

Na nízkou cenu slyší každý, ale pokud se vám do cesty připlete podezřele levná nabídka, zpozorněte. Pravděpodobně bude kompenzována nedostatky, kvůli kterým byste se danému bydlení měli vyhnout. Na druhou stranu by se neměli ani přeplatit. I s ohledem na komplikovanou situaci na pražském realitním trhu lze stále najít cenově dostupné bydlení – například nové byty v Praze 10 od FINEPu.

Předchozí článekZdravý životní styl
Další článekChrámový koncert s Evou Urbanovou