Ačkoliv nejde ani z daleka o tak častý případ, tak je opravdu možné, že se kvasinková infekce ukáže rovněž i u mužů. Vzácnost kvasinkové infekce u mužských intimních partií je dána především tím, že zodpovědné druhy kvasinek a bakterií v mužském těle nenajdeme v tak hojném počtu, jako u žen.

Při mnohých příležitostech jako je intimní styk, nebo ve společných sprchách, WC a podobně, ale může dojít k předání kvasinkové infekce, která dokáže muže potrápit minimálně stejně tak, jako ženy, které jí trpí často a pravidelně.

Kde se vůbec bere kvasinková infekce u žen?

Vzhledem k tomu, že je častější u žen, bude také šikovnější demonstrací ženský organismus. V ženském i mužském organismu můžeme najít celou řadu různých druhů kvasinek. Jejich domovem jsou různá místa v lidském organismu jako ústní dutina, zažívací trakt nebo pochva.

Některé specifické z nich mohou stát za specifičtějšími nemocemi jako vaginální mykóza. Vesměs se ale všechny z nich za specifických podmínek dokáží množit a vzniká tak kvasinková infekce se všemi průvodními jevy.

Jak se může kvasinková infekce projevit u mužů?

U mužů mohou být projevy kvasinkové infekce velice podobné jako u žen. Hlavním projevem je podrážděnost a svědivý pocit v intimních partiích, který je doprovázený zarudnutím a dokonce i zduřením pohlavního ústrojí. Mnohem obtížnějším se stane také močení jako takové.

Následuje stejný postup jako u žen. Ukázat se může i výtok a důležité je kontaktovat odborného lékaře. Zvýšený důraz na hygienu a léčení pomocích specializovaných mastí je naprostá samozřejmost. V některých případech mohou přijít také doplňkové opatření, která pomohou zesilování kvasinkové infekce. Nejčastějším je dieta, která úplně vypouští produkty jako je bílé pečivo a vše, co má vyšší obsah bílého cukru.

Předchozí článekDovolená v zaměstnání
Další článekProč je italské jídlo tak oblíbené?