Ačkoliv již dnes veganství či vegetariánství není nic zas tak neobvyklého, stále si při zaznění těchto slov mnoho z nás představí nudnou a hladovou stravu bez chuti. Nový sortiment francouzského pekařství PAUL však svědčí o opaku: lahodné dobroty, jež zkušení pekaři připravují s důrazem na kvalitu a skutečně pouze z rostlinných ingrediencí, budou veganům leckdy závidět i jejich neveganští přátelé. Ať už tedy mezi vegany patříte, či nikoliv, tato nabídka rozhodně stojí za pozornost!

Důvody, proč se někteří lidé vyhýbají masu nebo živočišným produktům, mohou být různé. Někdy jde o etické zásady a snahu šetřit planetu, jindy jsou to příčiny zdravotní – veganská či vegetariánská strava bývá obvykle odlehčenější a bohatá na ovoce a zeleninu. Pokud nezapomenete nahradit výrobky živočišného původu jiným zdrojem proteinů, jedná se obecně o zdravou alternativu.

Sehnat kvalitní a rychlé občerstvení pro vegany ovšem často není nic jednoduchého. Nenechte se ale odradit; to, že se vyhýbáte živočišným potravinám, neznamená, že se musíte vždy spokojit se salátem. Například veganský Chia desert Vám díky lahodné kombinaci chia semínek, jemných vloček, kokosového pyré a mandlového mléka s čerstvým ovocem spolehlivě dodá energii i během náročného dne a prospěje nejen Vaším chuťovým buňkám, ale i planetě – žádné suroviny získané ze zvířat.

Pokud se Vám stýská po masu, vyzkoušejte sendvič s veganskými párky, křupavou zeleninou a veganským sýrem a la cheddar. Milovníci asijského jídla pak jistě ocení veganskou poke bowl, jež je lahodnou a vyváženou kombinací pravé sushi rýže, veganských „masových“ kuliček, edamame bobů a zeleniny.

Všechny veganské produkty nyní snadno a spolehlivě poznáte podle mezinárodního označení – symbolu lístku. Neváhejte tedy a navštivte jednu z 20 poboček pekařství PAUL!

Předchozí článekJak jednoduše zvýšit denní příjem bílkovin?
Další článekNebojte se bláta nic. Každé dobrodružství může skončit čistě!