Marně si lámete hlavu nad tím, jaký zvolit dárek k narozeninám Vašeho kamaráda? Darujte od srdce kvalitní španělské víno. Právě víno se zařadilo v posledních letech mezi nejoblíbenější alkoholické nápoje žen i mužů. Kvalitní víno si můžete dát k dobrému jídlu v restauraci, zajít si na skleničku do vyhlášené vinárny i si jen tak posedět s kamarádkou v baru. Rovněž české domácnosti při slavnostnějších příležitostech nebo jen tak při pátku, kdy mají za sebou každotýdenní shon, si rádi nalijí skleničku. O vínu se traduje, že se v něm skrývá pravda, možná právě Váš kamarád v něm najde odpověď na otázku, kterou si již tak dlouho klade.

Pokud byste byli rádi při darování dárku originální, můžete vybrat některé z populárních španělských vín. Nejznámější španělská vína pochází z oblasti Rioja či Ribera del Duero. Mezi nejpěstovanější odrůdy se označují jako Garnacha, Tempranillo, Syrah a Merlot. Třebaže Španělé jsou proslulí především pěstováním a výrobou červených odrůd vín. Nemusíte se vůbec zdráhat ochutnat ani sangrie či bílá vína. Právem jsou červená vína ze Španělska oceňována jako ta nejlepší na světě.

Tajemství vína Old Porter

Skutečnou perlou mezi španělskými víny je víno Old Porter. Víno www.oldporter.cz pochází z oblasti Montilla – Moriles, která je známá svými sladkými víny, vyráběnými z odrůdy Pedro Ximénez. Vinařská oblast se nachází v Andalusii, jenž má vynikající podmínky pro pěstování hroznů, jejich sklizeň i vývoj nových vín. Právě odtud pochází víno Old Porter. Víno Old Porter Rich Sweet Wine je víno, které zrálo čtyři roky v sudech amerického dubu. Barva vína připomíná mahagon se zářivými odlesky. Ve vůni objevíte zralé ostružiny a nakládané ořechy. Svou chutí víno připomíná med a jahody s čokoládou. Víno se doporučuje podívat k dezertům, paštikám i kvalitním plísňovým sýrům. Víno Old Porter si zamilujete a budete jej chtít mít ve svém vínovém archívu.

Předchozí článekZaměřeno na ryby: Jak vybrat to nejlepší pro svůj žaludek i peněženku?
Další článekRádi byste poznali krajinu švýcarskou? Navštivte České Švýcarsko!