Sportovní boty je totiž poměrně široký pojem. Můžete si pod nimi představit outdoorové boty na výšlapy, ale také boty na běhání nebo boty do tělocvičny. Vedete-li hodně aktivní život, možná potřebujete dokonce všechny tyto jmenované.

Žijeme v době uvolněné módy, kdy se sportovní boty nenosí už pouze čistě na sport. Není ostuda si je vzít do práce či na běžné nošení. Dámské sportovní boty se dokonce nosí i k sukním, tedy samozřejmě v jistých mezích. Vzít si k sukni běžeckou obuv se prostě nehodí, avšak třeba za takové čistě bílé boty Adidas se k šatům stydět nemusíte.

Sportovní obuv může být módní

Samotná definice sportovní obuvi je tak nějak problematická. Ve většině obchodů se do ní totiž neřadí pouze boty do fitka nebo na běhání, ale také klasické tenisky. To znamená i módní druhy tenisek se zvýšenou podrážkou apod. Kategorii sportovních bot by se tedy neměl vyhýbat vůbec nikdo.

K čemu se hodí sportovní boty?

Pánské sportovní boty vypadají perfektně ke klasickým džínům, to stejné platí pro dámy. Modré džíny a bílé tenisky jsou nestárnoucí klasikou. Držte se pravidla umírněnějších barev. Jestliže si hodláte pořídit dámské sportovní boty na běhání, sáhněte klidně po pestrobarevném páru. Pro každodenní nošení však přijdou vhod spíš jednobarevné tenisky. Černé a bílé jsou klasikou, můžete ovšem zvolit i jiný odstín dle vašich preferencí.

Správné ladění barev a vzorů je doopravdy klíčové a platí také tehdy, jestliže chcete obout tenisky k šatům či sukni. K jednobarevným šatům můžete zvolit tenisky s leopardím vzorem či nějaké výraznější. Ke vzorovaným naopak bílé. Pánové, vy se nebojte obléknout džíny, sako a tenisky. Samozřejmě ne ty běžecké, vše má své meze.

Sportovní boty se dnes rozhodně nenosí pouze na sportování, na druhou stranu je stále třeba si zachovat jistou soudnost. Pořiďte si ty správné podle toho, k čemu mají sloužit!

Předchozí článekZvýšená kyselost organismu nás pomalu zabíjí. Zatočte s ní jednou provždy
Další článek3 přírodní tipy, jak posílit imunitní systém