Když se člověku nedostává peněz, nejednou to řeší půjčkou. Což může být v daném okamžiku to nejlepší možné řešení, ale také nemusí. To záleží na více faktorech.

  1. Člověk by si měl brát půjčku pouze tehdy, když ji skutečně potřebuje, když není jiné řešení. Protože sice jde o snadný způsob, jak získat peníze, ale tyto je nakonec nutno vrátit, a to i s úroky. Takže se to (tu více a tu méně, ale jistě) prodražuje. A to už ani nemluvě o tom, že podobné počínání může svádět slabší povahy k pohodlnému vytloukání klínu klínem. A není žádným tajemstvím, čím to může skončit.
  2. Dotyčný by měl vždy důkladně zvážit svoje schopnosti splnit veškeré podmínky, jež taková půjčka obnáší. Aby až dodatečně nezjistil, že se namísto záchrany své situace dostal do ještě daleko horší šlamastyky.
  3. Půjčené peníze by měly být použity bezvýhradně smysluplně. Utrácet za hlouposti by měl člověk jedině tehdy, má-li na to peníze vlastní, jež může oželet.
  4. A coby poskytovatel takové půjčky by měl být zvolen někdo, kdo nabízí co nejideálnější podmínky, bez skrytých nástrah.

A kdo že je ten nejlepší poskytovatel, na kterého se obrátit, když už není zbytí?

Dost možná nebankovní společnost. Protože taková hypotéka bez příjmu je něčím, co může přijít vhod kdekomu. A to z mnoha důvodů.

  1. Lze ji získat snadno a rychle, a to i v případech, kdy nelze žadatele rozhodně považovat za ideálního.
  2. Lze ji získat bez poplatků předem, bez dlouhých průtahů a zbytečného papírování, bez rizika skrytých nástrah a háčků, které ji v konečném důsledku učiní dost možná i krajně nevýhodnou.
  3. Lze získat i docela velké peníze, až sedmdesát procent odhadní ceny žadatelem zastavené nemovitosti, což je ta nejzákladnější podmínka pro získání této hypotéky.
  4. Lze tu nastavit podmínky, jež plně uspokojí jak věřitele, tak i dlužníka, panuje tu značná flexibilita dejme tomu v otázce délky splácení, výše splátek a podobně.
  5. A lze ji splatit kdykoliv i předčasně a bez sankcí a vyhnout se tím nutnosti platit úroky déle, než je nezbytně nutné.
  6. A to určitě není ani zdaleka úplný výčet toho, co tato půjčka nabízí a v čem je lepší než konkurenční finanční produkty.

Takže pro jakou půjčku se rozhodnout?

Třeba právě pro tuto nebankovní hypotéku. Ale i pro tu až po zralé úvaze. Protože ani tato navzdory své výhodnosti není darem, ale jenom půjčkou.

Předchozí článekPro a proti hypotéky bez dokládání příjmů
Další článekNevycházíte s penězi?