Když se někdo dostane do finančních obtíží, nejednou nemá na výběr a musí si potřebné prostředky někde vypůjčit. Protože jsou platby, jejichž odložením by si člověk komplikoval život, a jsou i takové, které se vůbec odsunout nemohou, protože by z nich vzešly neúnosné problémy a nenapravitelné škody.

Někdy si takový člověk půjčí u přátel, příbuzných, kolegů nebo jiných známých, někdy se obrátí se žádostí o půjčku na banku. A někdy – když ho všichni právě zmínění vypečou a nechají na holičkách, ale logicky nejen v takové situaci – se ukáže být jako ta nejvhodnější a dost možná i jediná možnost řešení hypotéka bez dokládání příjmů.

Vždyť si tu uveďme její přednosti, jež ji činí pomalu ideální volbou.

 1. Lze si o ni zažádat přes internet. Stačí poskytovateli této půjčky vyplnit jednoduchý formulář na webu a poslat e-mailem několik snímků své nemovitosti k posouzení, nikdo se nemusí plahočit až někam na pobočku.
 2. Díky možnosti (a povinnosti) zaručit se za půjčené finance nemovitostí odpovídající hodnoty odpadá nebezpečí, že bude někdo odmítnut jen kvůli nízkým příjmům, nedostatečně dobře vypadajícímu daňovému přiznání nebo banálnímu záznamu v registrech dlužníků.
 3. Člověk si může půjčit až sedmdesát procent odhadní ceny nemovitosti, již dá do zástavy.
 4. Není nutné platit nic předem.
 5. Podmínky lze spolu se zástupcem nebankovní společnosti nastavit tak, aby odpovídaly žadatelovým možnostem, je možná i hodně dlouhá doba splácení a nastavení nízkých splátek.
 6. Úroky jsou tu více než příznivé.
 7. Smlouva je naprosto jasná a nehrozí, že by se v ní skrýval nějaký ten háček.
 8. Vše je možno splatit ale i předčasně a bez sankcí.
 9. Potřebné finance jsou k dispozici velice rychle.
 10. Takto získané peníze lze použít na cokoliv.

A nevýhody takovéto hypotéky bez dokládání příjmů?

 1. Musíte ji v souladu s dohodnutými podmínkami vrátit.

Druhý a případně další bod u nevýhod už si budete muset doplnit sami. Protože ať nad tím přemýšlím, jak přemýšlím, ne, a ne ještě na nějaký nedostatek přijít.

Předchozí článekAž 140 dní jedinečné měkkosti a svěžesti
Další článekSprávná půjčka přijde vhod