Mnozí z nás tráví svou dovolenou buď v Čechách či na Slovensku, anebo se vydávají za sluncem k moři nejčastěji do Chorvatska, Itálie, Španělska, Maďarska nebo třeba Bulharska. Je důležité, aby byla dovolená na míru přesně vám, ať už jste mladý zamilovaný pár, rodina s dětmi nebo senioři, kteří si chtějí odpočinout v přírodě.

Všichni, kdo se chtějí vydat někam za oddechem aktivním i pasivním, mohou s důvěrou sáhnout po nabídce CK Monoï. Tato netradiční cestovní kancelář nabízí individuální zájezdy, připravuje dovolenou na míru a pilířem je exotická dovolená.

Zajímavé a lákavé Portugalsko

Také dovolená Portugalsko je bezesporu zajímavým a nezapomenutelným zážitkem mnoha cestovatelů.  Nejlepší je vydat se do téhle kouzelné země od jara do podzimu, kdy vás budou čekat teploty v rozpětí od 15 do 25 °C. Nižší teploty samozřejmě očekávejte na jaře a na podzim, v létě je zde našincům velmi příjemně při zmíněných cca 25 °C.

Vydat se můžete poznávat ALENTEJO, region Portugalska, který se nachází hned nad populárním regionem Algarve. Ještě zde není turistická přesycenost, čeká vás klid a pohoda s mnohými kulinářskými i vinařskými skvosty. Jde o kraj malebných vinic, olivových hájů a úrodné půdy, což z něj dělá pomyslnou gastronomickou duši Portugalska.

Můžete se těšit především na červené víno, které je pro tento region typické, předkrmy podávané jako ve Španělsku v podobě TAPAS, hlavní jídla hojně z ryb nebo dalších mořských plodů, oblíbené je zde i vepřové. Nesmí chybět ani sladké dezerty.

Tato luxusní dovolená vám ukáže město Mértola, městečko Beja, malé městečko Serpa, prožijete plavbu lodí, poznáte středověkou vesničku Monsaraz, navštívíte i historické město EVORA…

Poznáte i ochutnáte mnohé z krás a chutí typických právě pro Portugalsko.

Předchozí článekPřírodní konzervant Nagardo bude v Evropě uveden na trh na podzim 2022
Další článekVýhody mražených potravin – chuť i kvalita