Pohyb a pravidelná aktivita jsou neodmyslitelnou součástí zdravého životní stylu. Ve městě však může být někdy velmi těžké najít způsob, jak byste se mohli věnovat svým oblíbeným outdoorovým aktivitám. Naštěstí ale existují i alternativy, se kterými si můžete dopřát pohyb, i když zrovna nemáte čas na to vyrazit do přírody.

Za pohybem nemusíte nutně do přírody

Podle průzkumů se nějaké formě fyzické aktivity alespoň jednou měsíčně věnuje 62 % Čechů. Velké oblibě se těší zejména outdoorové aktivity, které nejen prospívají zdraví, ale jsou i určitou formou zábavy a odpočinku. Bohužel většinu z nich je však možné provozovat pouze v přírodě, a proto si o nich může většina obyvatel měst nechat jenom zdát.

Naštěstí ve větších městech můžete navštívit například sport parky, kde se můžete věnovat široké škále sportů. Najít zde můžete skate parky, lezecké věže či sportovní hřiště, kde si můžete zahrát například nohejbal, hokejbal, basketball či volejbal. Výjimkou ale nejsou ani venkovní posilovny, které jsou opatřené venkovními posilovacími stroji, na kterých můžete provozovat širokou škálu cviků.

Dopřejte si relax a zároveň ušetřete čas

Ve sport parcích si můžete dopřát i relax v podobě jízdy na kolečkových bruslích či vyzkoušet freestyle koloběžky. Obě aktivity vyžadují balanc, díky čemuž můžete jednoduše procvičit celé své tělo. Koloběžku přitom můžete využít i pro přepravu napříč městem. Jízda na koloběžce je totiž výrazně rychlejší, než kdybyste se rozhodli jít pěšky. Lidově řečeno tak můžete zabít hned dvě mouchy jednou ranou – z bodu A do bodu B se můžete přesunout mnohem rychleji a zároveň procvičíte celé tělo. Kolečkové brusle získávají ve městech opět na své popularitě, kdy kromě nejznámějších in-line bruslí se stále častěji, zejména ženy, volí trekové brusle. Nejenom, že jízda na nich je požitek, ale jsou i nepřehlédnutelným stylovým doplňkem. Ať zvolíte jakoukoliv outdoor aktivitu, pro vaše tělo bude přínosná, myslete však i na ochranné prvky ať si nepřivodíte nechtěné zranění.

Předchozí článekSe správným vybavením vás na ledě nic nezastaví. Kde pořídit vše potřebné pro hokej?
Další článekVybíráte eliptical? Poradíme vám, jak nešlápnout vedle