Pravidelné cvičení je dobré pro naše zdraví, udržuje nás v kondici a zlepšuje výkonost. Velkým problémem ale může být snaha skloubit pracovní povinnosti, rodinu a do toho všeho zahrnout i pravidelný pohyb. Pro ten však nemusíte být závislí pouze na posilovně nebo sportovišti. Využít můžete i cvičení v domácím prostředí.

Proč zařadit kardio

Kardio cvičení pomáhá zvyšovat kapacitu plic, posiluje srdce a tím působí jako prevence proti vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Také má prokazatelně pozitivní vliv na psychickou pohodu. Kvalitní posilovací stroje pro kardio cvičení už nejsou výsadou pouze posiloven, ale můžeme je mít také doma. Výhodou je, že můžeme cvičit kdykoliv a nejsme limitování otevírací dobou. Které stroje jsou pro domácí kardio nejlepší?

Eliptický trenažér

Pokud chceme do kardio cvičení zapojit celé tělo a zároveň šetřit svoje klouby, je eliptický trenažér nejlepší volbou. Rovnoměrně zatěžuje všechny svalové skupiny vašeho těla a pomáhá protáhnout celé tělo. Zároveň jde o pohyb simulující běh na běžkách. Díky své konstrukci a plynulému pohybu šetří také záda.

Běžecký pás

Jedním z nejoblíbenějších domácích kardio strojů je běžecký pás. Běhat tak lze kdykoli máme náladu a čas, aniž bychom se museli nechat ovlivnit počasím. A je jedno, jestli dostojíte názvu a poběžíte, či zvolíte volnější tempo pro chůzi. Nabídka běžeckých pásů je široká, a tak si každý vybere, do velké haly i malého bytu.

Rotoped

Pokud není běh naší srdeční záležitostí, je rotoped vhodným domácím náčiním. V rámci aktivity procvičíme svaly dolních končetin i střed těla. Je to zároveň i vhodná náhrada za venkovní jízdu na kole během nevlídného počasí nebo v průběhu zimních měsíců. Udržíme tak kondici a na jarní kilometry venku budeme skvěle připraveni.

Aby se z kardio strojů nestalo pouze odkládací místo na oblečení, je třeba i disciplína. Výhodou je, že můžete u cvičení sledovat televizi, čímž spojíte příjemné s užitečným.

Předchozí článekČokoláda – postrach zdravé výživy?
Další článekDěláte tyto chyby při cvičení?