Delší a teplejší dny lákají k zajímavým výletům. Proto rychle sbalte to nejnutnější a vydejte se svou rodinou na cestu. Co by vám rozhodně nemělo chybět? Poradíme vám 5 věcí, které byste určitě neměli zapomenout.

Oblečte se do jara

Adekvátní oblečení je základ. Mělo by sestávat z většího množství vrstev, které v případě hezkého počasí jednoduše odložíte. Nezapomeňte, že jarní počasí je i velmi proměnlivé, proto do batohu nezapomeňte přibalit i kvalitní nepromokavou pláštěnku.

Nezapomeňte na jídlo

Ne na každé výpravě najdete stánek s občerstvením nebo restauraci. Žádný rodinný výlet se bez pořádného jídla neobejde, proto naplňte svůj svačinový box po okraj a nestane se, že by někdo z výpravy propadl trudomyslnosti. Co by vám v něm rozhodně nemělo chybět? Vsaďte na proteinové tyčinky, jablka či chleba naplněný oblíbenými bílkovinami a zeleninou.

Zvěčněte jedinečné chvíle

Společných chvil s rodinou není nikdy dost. Nezapomeňte proto tyto okamžiky vyfotit kvalitním fotoaparátem. Moderní mobilní telefon ve vaší kapse má jistě mnoho skvělých parametrů, nicméně v případě vybití kvůli dlouhému hledání adekvátní trasy v mapách by vám mohlo uniknout spousta okamžiků. Pojistěte se proto digitálním nebo analogovým fotoaparátem, který bude vždy k dispozici

Zábava pro děti

Výlet s dětmi znamená, že téměř celou dobu musíte vymýšlet něco zábavného. I když jedete jen do lesa, cestou se vám budou hodit dětské knížky, sešit s nálepkami nebo seznam jednoduchých her na cesty. Buďte připraveni, vaše děti to jistě ocení.

KPZ či malá lékárnička

Jarní výlety se mohou rychle přeměnit v náročnou disciplínu, zvláště když si někdo z vás ublíží. Proto s sebou nezapomeňte ani jednoduchou lékárničku, která může v případě poranění zachránit situaci. Dobrým pomocníkem může být i KPZ, neboli krabička poslední záchrany.

Ať už se vydáte kamkoliv, užijte si společný čas. Ten je totiž nejcennější a vždy ho bude nedostatek.

Předchozí článekRádi byste poznali krajinu švýcarskou? Navštivte České Švýcarsko!
Další článek4 věci, které vám pomohou se dostat do kondice!