Šperky v zajetí mýtů a legend

Podle antických legend jsou perly slzami bohů. Ostatně specifický tvar, který může evokovat právě i slzu, zapovídá nošení perel při jedné zásadní životní události: na svatbě. Jistě není žádoucí, aby budoucí novomanželka vstup do života se svým milým oplakala.

Ti, kteří nevěří pověrám, tázavě pozdvihují obočí a poukazují na krásu perel, která se na takto jedinečnou událost jistě hodí. Kromě svateb naštěstí existuje řada příležitostí, při nichž perly spolehlivě unosíte. Ať už tedy pověrám věříte či nikoli, příležitostí pro uplatnění perlových šperků najdete mnoho.

Hodí se totiž i na každodenní nošení, skvěle dokáží pozdvihnout i běžný outfit. Patří-li k vaší každodenní uniformě dobře padnoucí džíny a pohodlný svetr, můžete se na kouzlo perel spolehnout. Večerní šaty a jehlové podpatky rozhodně nejsou podmínkou k tomu, abyste byla sofistikovaná a ženská.

Perly z vás udělají módní ikonu i v džínách

Stát se módní ikonou po vzoru monacké kněžny Grace či první dámy USA Jacqueline Kennedy může díky perlovému náhrdelníku každá žena.

Perly jsou také typem šperku, který vás bude provázet v každém životním období: Na mladých slečnách působí perlové šperky něžně, u zralých žen podtrhují elegantní dojem. Sluší skutečně každému věku.

O další osud svých šperků se jednoznačně nemusíte bát. Perly nikdy nezestárnou a v nejedné rodině jsou to právě zlaté perlové šperky, které se předávají z generace na generaci. Šperky totiž mají svou nezpochybnitelnou hodnotu, která se navíc v čase zvyšuje. Mimo náhrdelníků si tak můžete pořídit například prsteny s perlou.

Kromě klasických bílých perel se neustále zvyšuje poptávka po perlách tmavých. K nejvzácnějším patří perly s nazelenalým nádechem. Takzvané tahitské perly jsou jedinečným přírodním výtvorem. Proto pozor, vysoká poptávka vede některé producenty k umělému dobarvování perel nebo k výrobě náhražek. Pravé perly však mají jedinečné vlastnosti, které syntetické materiály nenahradí.

Chcete se dozvědět více o špercích s perlami? Pak doporučujeme náš článek Originální šperky zdobené pravými perlami na našem blogu.