Spousta lidí stále věří, že při cestování do státu v rámci Evropské unie nepotřebují mít sjednané cestovní pojištění, protože jsou držiteli zdravotních kartiček. Tento mýtus však už přivedl mnoho lidí do obtíží při placení zdravotních výloh. Není rozumné spoléhat v zahraničí na štěstí a věřit, že právě nám se nic špatného nemůže přihodit. Stačí jen zlomená ruka nebo šlápnutí na mořského ježka a dovolená se vám hodně prodraží…

Zkontrolujte výši pojistných limitů

Při sjednávání cestovního pojištění si v první řadě zkontrolujte výši pojistných limitů. Pokud totiž poskytnutá lékařská péče překoná finančně základní limit, budete muset tento rozdíl doplatit ze svého. Nejlepší a přitom levné cestovní pojištění můžete sjednat dokonce i na internetu, kde máte vždy ucelený přehled všech limitů, ale také výluk nebo možností připojištění. Ideální výše limitů pro běžnou cestu mimo ČR je 5 000 000 Kč. Vyplatí se i pojištění storna pro případ, že na poslední chvíli nebudete moci odcestovat. Toto pojištění se vztahuje i na den odjezdu.

Vyberte si vhodné připojištění a zvyšte tak své bezpečí

Základní pojištění se vztahuje na proplacení léčebných výloh za běžné úrazy nebo náhlé onemocnění. V případě, že k úrazu dojde během rizikového či adrenalinového sportu, kterých je v zahraničí nabízeno nespočet, nemuselo by se na vás základní pojištění vztahovat. V takovém případě je vhodné sjednat si připojištění sportů a pro případ trvalých následků i úrazové připojištění, které vás zabezpečí i po dobu rekonvalescence. Velmi důležité je také pojištění odpovědnosti, které se vztahuje na situace, kdy neúmyslně zaviníte zranění třetí osoby nebo dojde k poškození cizí věci (více o něm v tomto článku).


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.


Dávejte si pozor na pojistné výluky

Další důležitou kapitolou k prostudování jsou výluky, které obsahují informace o situacích, kdy se na vás pomoc pojišťoven nevztahuje. Po nahlášení pojistné události dochází k jejímu prozkoumávání. Pokud se pak během toho zjistí, že k pojistné události došlo s úmyslem nebo pod vlivem alkoholu či návykových látek, nemusí vám pojišťovna nakonec proplatit vůbec nic. Týká se to také rizikového těhotenství a některých skutečně extrémních sportů. Pokud chcete za pojištění přeci jen trochu ušetřit, vyplatí se skupinové pojištění nebo sjednat cestovní pojištění on line.

Předchozí článekJak vyřešit bydlení v Praze komfortně a levně?
Další článekOsoušeče rukou jsou skvělými pomocníky v hotelech i restauracích