Poptávka po individuálním mytí aut má neustále vzrůstající tendenci. Zřízení automyčky není v dnešní době žádný problém. Navíc se jedná o relativně rychlý proces. Stačí mít jen vhodný pozemek, ideálně už vybavený všemi inženýrskými sítěmi.

Jak vybrat vhodnou lokalitu pro stavbu automyčky

Důležitým bodem je výběr vhodné lokality, která by měla splňovat několik základní bodů. Výhodou je, pokud se v blízkosti nachází zavedená čerpací stanice, protože právě to je místo, kde je po automyčkách největší poptávka. Stejně výhodným místem je také lokalita, ve které je absence automyček na velkém prostoru, protože v takovém případě nebudete muset svádět boj s konkurencí. Samotná výstavba bezkontaktní automyčky je rychlým procesem. Důležité však je, mít v pořádku připravenou veškerou dokumentaci a splněné legislativní požadavky. Jistotou v oblasti automyček, jak bezkontaktních, tak portálových je společnost BKF CarWash, na stránkách bkfcarwash.cz si můžete zjistit, co vše budete ke zřízení automyčky potřebovat. Automyčka je tvořena pevnou ocelovou konstrukcí a disponuje pěti mycími programy.

Mycí programy bezkontaktních automyček

Mytí je prováděno nejdříve studenou poté teplou vodou pod vysokým tlakem, v první fázi dochází k odstranění nejhrubších nečistot a hmyzu. Následně dochází k nanesení šamponu a mytí horkou změkčenou vodou s mikropráškem a oplachu studenou vodou. Volitelným programem, který je vhodné pravidelně aplikovat je voskování vozu. Horký vosk dodá vašemu vozu nejen lesk, ale také ochrání lak vašeho vozu před poškozením. Závěrečnou fází je oplach demineralizovanou vodou se speciální sušící látkou. Po opuštění mycího boxu není potřeba vůz nijak manuálně leštit. Právě ochrana laku je největší výhodou používání bezkontaktních automyček. Na rozdíl od klasických kartáčových myček totiž používá k čištění jen silný tlak vody a žádné kartáče, které by mohly lak vašeho vozu poškodit. 

Předchozí článekNenechte si uplavat zážitky
Další článekAdrenalinové prázdniny s Firmou na zážitky