Bolesti v krku nás dokážou potrápit v jakémkoli ročním období. Během chladnějších měsíc je naše tělo náchylnější k napadení různými bacily. V létě zase naopak představuje poměrně silné nebezpečí klimatizace. Ta dokáže vyvolat angínu raz dva. Které bylinky vám ale pomohou tyto obtíže spolehlivě překonat?

Různé druhy bolesti v krku a jejich příčiny

Běžně se vyskytující nachlazení či viróza často způsobují kromě dalších příznaků také svědění a pálení v krku. Méně častá je pak bolest při polykání, která je typická spíše pro angínu neboli zánět mandlí.

Pokud se k bolesti přidá horečka a malátnost, je načase zamířit k lékaři. V případě angíny představují jedinou možnou léčbou antibiotika. To ale neznamená, že nemůžete projevy tohoto onemocnění zmírnit užitím vhodných bylinek proti bolesti v krku.

Zázvor, přírodní antibiotikum

Zázvor dokáže účinně ulevit od potíží v oblasti trávicí soustavy. Oceníte ho v případě nechutenství, kdy podpoří chuť k jídlu. Pomůže však i od nadýmání a průjmu.

Výbornou vlastností této rostliny je však její schopnost posilovat imunitu a bojovat proti nachlazení. Zázvor je právem nazýván jako přírodní antibiotikum. Jeho účinky ještě umocníte, pokud ho přidáte do horkého čaje s medem a citronem.

Nejlepší bylinky na bolest v krku

Od bolesti v krku uleví například heřmánek pravý. Tento všelék pomůže od žaludečních křečí, horečky, a právě i bolesti v krku. Navíc poskytuje skvělé protizánětlivé účinky.

Další bylinkou, kterou můžete vyzkoušet, je šalvěj lékařská. Ta nejen, že od bolesti uleví, ale navíc i léči zánět probíhající v krku. Kvůli svým silným protizánětlivým účinkům není vhodná pro dlouhodobé užívání. Akutně však spolehlivě pomůže.

Vhodným pomocníkem je také řepík lékařský. Zajisté oceníte možnost ho na rozdíl od šalvěje užívat dlouhodobě jako prevenci. Kromě bolesti v krku dokáže zahnat také žaludeční potíže a bolestivé projevy revmatismu.

S bolestí v krku pomůže rovněž mateřídouška obecná, která účinně bojuje proti bakteriálním i virovým onemocněním. I proto je podobně jako zázvor označována za přírodní antibiotikum.

Předchozí článekJak proměnit minimalistickou bundu ve věrného společníka
Další článekProč používat gymnastické míče?