Nápoj, který si doma zvládnete připravit během chvilky. Zasytí vás, nabije vitamíny a v chladných podzimních měsících posílí váš imunitní systém. Není divu, že je smoothie tak oblíbené! Dopřejte si ho každý den.

Zdraví a potěšení v jednom

Smoothie by v jídelníčku nemělo chybět nikomu, kdo se zajímá o zdravou výživu a chce svému organismu dávat to nejlepší. Mixované zeleninové a ovocné nápoje totiž vynikají pestrou škálou vitamínů a minerálu, a to vše bez přidaných konzervantů a rafinovaného cukru. Jedna sklenička ke snídani nebo k dopolední svačině navíc povzbudí vaši mysl a ochrání vás před nachlazením v podzimním nepříznivém počasí. Pokud si jej dáte na snídani, spolehlivě vás zasytí. Z jakého ovoce či zeleniny je nejlepší? Do smoothie může přijít takřka cokoliv. Dejte tedy na to, co máte rádi. Pomeranče, banány, jablka, mrkve, citron, celer, špenát – namixujte si smoothie podle vašich představ a chutí.

Kvalitní mixér

Velkou výhodou smoothie je rychlá příprava, kdy ovoce či zeleninu jen stačí rozmixovat. K tomu však budete potřebovat mixér, který se nezalekne i tvrdých potravin. A právě takový je vysokootáčkový mixér Orava RM-1550. Tento šikovný pomocník si vás získá svým výkonem, kdy dokáže roztočit otáčky až na 30 000 za minutu. K tomu je vybaven nerezovým nožem se šesti čepelemi. Nemusíte se tedy bát, že by si s nějakým druhem potraviny neporadil. Disponuje také dvoulitrovou nádobou, což znamená, že smoothie s vámi může snídat celá rodina. Mixér však může sloužit i na přípravu jiných jídel. Hravě s ním připravíte polévky, příkrmy pro dítě, koktejly, zeleninové omáčky a mnoho jiného. Je velmi jednoduchý na ovládání – sami si můžete navolit, jaký výkon pro přípravu smoothie potřebujete. Stabilitu potom zajišťují protiskluzové nožičky. Všechny demontovatelné díly můžete mít v myčce nádobí, čištění vám tak nezabere skoro žádný čas.

TIP: Určitě vyzkoušejte naše nejlepší recepty na detoxikační smoothie.

Předchozí článekNastává období chřipek a nachlazení. Chraňte své zdraví konzumací citrusů!
Další článekZdravá i chutná kuchyně díky olivovým olejům