Objevte výhody kvalitního termoprádla a nepusťte si mráz k tělu

Máte rádi zimní treky? Pro mnoho z nás je zima právě tím obdobím, kdy si užíváme výlety do přírody nejvíce. Toulat se na sněžnicích bělostnou krajinou nebo svištět na sjezdovce může být právě nyní tím nejlepším duševním odpočinkem. Než se ale vydáte za mrazivou krásou lednové přírody, stojí za to zkontrolovat výbavu. Třeba je to právě kvalitní zimní termoprádlo, co vám chybí?

Pravidlo tří vrstev

Pokud se chystáte dále než k nejbližšímu stánku pro svařák, vyplatí se pořádně se do hor obléct. Zkušení horalové doporučují pravidlo tří vrstev. Tou první je oděv dotýkající se přímo naší kůže a tvoří ji právě zmiňované kvalitní termoprádlo.

Jsou to termo legíny, termo trika a pro dámy také termo podprsenky. Druhou vrstvu přiléhající na vrstvu zimního termoprádla tvoří kalhoty, mikiny nebo roláky. A třetí vrstva, kterou tvoří bundy, popřípadě vesty či svrchní kalhoty, by měla být v první řadě nepromokavá a větruvzdorná.

Pánské zimní termoprádlo – 4F

Proč zrovna termoprádlo?

Výhody zimního termoprádla oproti obyčejným bavlněným “spodkům” rozpoznáte brzy u prvního většího výletu. Když se zpotíte, termoprádlo se nepromočí, naopak funkční materiál vlhkost “přesune” do další vrstvy. Tato vlastnost se nazývá prodyšnost.

Termoprádlo nezadržuje pot, nestudí na těle, a navíc rychle schne, což se hodí nejen přímo při nošení, ale také v případě, kdy si jej potřebujete někde přeprat. Navíc při nošení zahřívá, takže se stane doslova vaší druhou kůží. Kolekci zimního termoprádla pro dámy i pány si můžete prohlédnout třeba v aktuální nabídce sportovní značky 4F.

Funkční i pohodlné

Protože se tato část oblečení dotýká přímo pokožky, je záhodno, aby měla co nejméně švů. Pánské a dámské termoprádlo značky 4F je vytvořeno z elastického materiálu s 4FSkin technologií. Ta způsobuje, že prádlo dokonale sedne, netlačí a poskytuje volnost při pohybu. Horní díly pro muže i ženy počítají s velkým rozsahem pohybu také konstrukcí rukávů.

Dámské termoprádlo – 4F

Funkční, hřejivé i hezké

Horní a dolní díly zimního termoprádla najdete v mnoha barevných provedeních. Ať už hledáte pouze jeden díl nebo celý komplet, kolekce 4F uspokojí vaše nároky na kvalitu, pohodlí i na stylový vzhled.

Předchozí článekV boji s covidem je zde nová naděje, kvercetin!
Další článekStrava při IBS: jak zlepšit celkový zdravotní stav?