Pokud patříte k milovníkům zimních sportů a sněhových radovánek celkově, určitě se rok co rok vydáváte na hory. V nížinách můžeme lyžovat jen krátkodobě, a tak chcete-li lyžovat co nejdéle, chce to vyjet někde výš. Ideální je kupříkladu lyžování Rakousko. Je nám blízko, cenově je dostupné pro každou věkovou kategorii a na své si přijdou začátečníci i skuteční znalci.

Kde na vás čeká spousta sjezdovek?

Lyžování v Rakousku umí spojit aktivní pohyb i dokonalou relaxaci. Místní lyžařská střediska nabízí pro každého něco, a to včetně malých dětí. Na mnoha místech najdete přírodní sníh v jeho nejvyšší kvalitě.

Někdo si užívá lyžování v Rakousku se skipasem. Jiný využije i akci pro rodiny s dětmi, kdy např. Nassfeld nabízí Ski surprise pro děti do 9,9 let zdarma. Děti čekají tři cvičné areály, bezpečný nástup na lanovky, výborná péče ve třech lyžařských školách. Sjezdovky budou plnit překvapení, jako např. sjezdovka „Hrad“. Pro rodiče to znamená báječný relax. Akce je v termínech 3. – 24. 12. 2021, 9. 1. – 22. 1. 2022 a 13. 3. – 18. 4. 2022.

Zábava na ledovci

Už jste měli možnost vyzkoušet lyžování na ledovci Rakousko nebo v některé z jiných zemí světa? Pokud ano, víte, že jsou zde výborné podmínky pro lyžování. Stačí najít ten správný ve správnou roční dobu. A v Rakousku je hned několik míst, kde můžete lyžovat na ledovci. Navštívit můžete ledovce Kaprun, Pitztal, Ötztal, Stubai atd.

Kupříkladu poslední jmenovaný leží v části Hohe Tauern ve spolkové zemi Korutany. V Korutanech jde o nejvýše položenou lyžařskou oblast. Od roku 1997 je Mölltalský ledovec zpřístupněn podzemní dráhou, nejdelším podzemním tunelem na světě (4 718 m).

Vyzkoušet můžete i termální lázně Rakousko, které jsou v oblasti Kaprun. Spojit můžete jak pohodlí sauny a procedur, tak lyžování. Bude to skvělá dovolená.

Předchozí článekGumové autokoberce ochrání interiér vozu před znečištěním po celou zimu
Další článekV boji s covidem je zde nová naděje, kvercetin!