Většina zemí po omikronové vlně koronaviru zmírňuje restriktivní opatření a otevírá své hranice turistům, kteří mohou přijet často jen na základě doloženého očkování, případně PCR testu. V mnoha destinacích již fungují bez omezení restaurace, kavárny i večerní kluby. Nejvyšší čas vyrazit za hranice, tím spíše, když letiště Praha nabízí přímé linky do více než stovky destinací a další se plánují otevřít. Jaké destinace lákají v jarních měsících k návštěvě?

Méně známá letoviska v Itálii

Mezi destinacemi v Itálii, kam je možné vycestovat za jarními procházkami a posezením v kavárně při příjemných 20 °C jsou italská města Pescara či Bari. Do obou destinací létají pravidelné linky, let netrvá více než dvě hodiny, stačí si tedy jen zajistit parkování na letišti, koupit letenky a vyrazit vstříc k odbavovací přepážce. Do Itálie stačí v současné době jeden z dokumentů o očkování, PCR testu nebo o prodělané nemoci a povinné je vyplnění webového formuláře.

Město svatého Cettea

Tuzemští cestovatelé z valné většiny ještě Pescaru neobjevili, je oblíbeným přímořským letoviskem v regionu Abruzzo s více než 120 tisíci obyvateli, přičemž celá metropolitní oblast zahrnuje na 400 tisíc lidí. Patronem města je málo známý svatý Cetteus, kterému je zasvěcená ve městě katedrála postavená roku 1938 na původním místě středověkého kostelíku tohoto patrona. Pescara nabízí krásné dlouhé pláže se světlým pískem a koupání v čistém Jaderském moři. Samozřejmostí jsou kavárničky a restaurace v Marině i podél pobřeží. Letiště Abruzzo se nadto nachází pouhé 4 kilometry od centra města.

Za historií do Bari

Také další jihoitalské letovisko láká k jarní návštěvě, o to více, když jsou v současné době levné letenky a pohodlné parkování na letišti najdete zde. Bari je po Neapoli druhé největší město jižní Itálie a jeho historie sahá až do doby bronzové. Rozkvětu se oblasti dostalo díky přístavu, který byl považován za bránu do Evropy a putovalo přes něj zboží z Orientu. Bari je častým cílem poutníků, kteří míří do místní baziliky, kde jsou v kryptě uloženy ostatky patrona města, svatého Mikuláše. A právě procházky starým městem a výlety do minulosti jsou ideální v jarních měsících, kdy panují příjemné teploty, ale turistů je v oblasti stále poskrovnu.

Předchozí článekNechybí vašemu tělu vitamín D? Zjistěte to nyní
Další článekČokoláda – postrach zdravé výživy?