Moravský kras – pozoruhodné místo, které stojí za návštěvu. Systémy krasových jeskyní, kterými se můžeme pyšnit jako jedni z mála v Evropě. Čistá příroda, plná malebných a až pohádkových jeskyní, ve kterých se nachází unikáty české živé i neživé přírody. Například pouze na dně propasti Macocha se nachází vzácná kruhatka.

Macocha kromě podzemní říčky také přímo vybízí k nebývale okouzlujícímu pohledu do jejích hlubin. Nezapomenutelným výletem bude také jistě Pustý a Suchý žleb, Moravský kras je prostě náš český přírodní poklad a od roku 1956 si jej zcela právem střežíme jako chráněnou krajinnou oblast.

V okolí Moravského krasu je spousta přírodních i kulturních památek, které určitě musíte vidět. Proto si na návštěvu této krásné přírodní oblasti vymezte více času, minimálně prodloužený víkend, a společně se svou rodinou či přáteli se vydejte na průzkum jednoho z nejkrásnějších míst v České republice.

Ubytování Moravský kras nabízí opravdu hodně, je jen na vás, jaký komfort preferujete. Sepište si seznam památek a přírodních úkazů, které v rámci vašeho výletu chcete navštívit a snažte se najít místo, odkud budete mít blízko na vaše výpravy. Třeba ubytování Blansko stojí za popřemýšlení. Město, které je právem nazýváno jako Brána Moravského krasu nabízí spoustu památek, a nachází se jen 19 km od Brna, takže pokud v rámci dovolené budete chtít vyrazit i do víru velkoměsta, budete to mít kousíček.

K zajímavostem v Blansku patří vyhledávaný zatopený lom s průzračně čistou vodu, který se nachází v blízkosti vlakového nádraží. Pokud nepatříte mezi milovníky plavání, ale rádi byste si o dovolené zahráli třeba squash či kuželky, anebo byste rádi krásy moravské přírody obdivovali na kolách, doporučujeme si objednat ubytování na http://www.hotelprobe.cz/.

Hotel Probe nabízí kromě výše uvedeného sportovního vyžití také kvalitní ubytovací a cateringové služby, takže si zde přijdou na své nejen výletníci. Díky možnosti pronájmu společenských salónků zde můžete pořádat semináře, firemní školení, nebo dokonce svatbu.

Tip redakce: Pokud si chcete na cyklotoulky Moravským krasem pořídit vlastní horské kolo, na bikero.cz mají širokou nabídku pánských, dámských a dětských horských kol a sportovního oblečení za skvělé ceny.

Předchozí článekUvítejte rok 2020 po boku nového partnera
Další článekZdravé pečení s moukou od VegUp